Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

НКРЕКП затвердила двоставкові тарифи для споживачів “Полтаватеплоенерго”

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), №622 від 17 березня 2020 року для ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» затверджені двоставкові тарифи на послугу з постачання теплової енергії.

Про це повідомляє пресслужба “Полтаватеплоенерго”.

І. ДЛЯ ПОТРЕБ НАСЕЛЕННЯ:

— умовно-змінна частина двоставкового тарифу — 1035,96 грн/Гкал (з ПДВ);

— умовно-постійна частина двоставкового тарифу (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження) — 54840,89 грн/Гкал/год (з ПДВ);

ІІ. ДЛЯ ПОТРЕБ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ:

— умовно-змінна частина двоставкового тарифу — 956,82 грн/Гкал (з ПДВ);

— умовно-постійна частина двоставкового тарифу (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження) — 51916,64 грн/Гкал/год (з ПДВ);

ІІІ.  ДЛЯ ПОТРЕБ ІНШИХ СПОЖИВАЧІВ (КРІМ НАСЕЛЕННЯ):

— умовно-змінна частина двоставкового тарифу — 949,63 грн/Гкал (з ПДВ);

— умовно-постійна частина двоставкового тарифу (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження) — 51181,91 грн/Гкал/год (з ПДВ);

ІV. ДЛЯ ПОТРЕБ РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ:

— умовно-змінна частина двоставкового тарифу — 1031,96 грн/Гкал (з ПДВ);

— умовно-постійна частина двоставкового тарифу (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження) — 49971,80 грн/Гкал/год (з ПДВ).

Структура встановлених постановою тарифів на послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води наведена в додатку до неї.

Текст постанови наведено на офіційному сайті підприємства te.pl.ua (http://te.pl.ua/).

Проте «Полтаватеплоенерго» отримає змогу застосовувати зазначені тарифи для формування рахунків за надані послуги тільки після виконання низки процедур, встановлених на законодавчому рівні, із дотриманням термінів, відведених для реалізації кожної з них

Нагадаємо, 1 травня 2019 року введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 9 листопада 2017 року.

Відповідно до п. 4 розділу VI цього закону — і про це вже повідомлялося споживачам послуг підприємства на зворотах щомісячних рахунків за січень і лютий поточного року — співвласники кожного багатоквартирного будинку до 1 травня 2020 року мають обрати модель організації договірних відносин з підприємством-надавачем комунальних послуг (індивідуальний або колективний договір).

Згідно з п. 5 розділу VI законурішення про обрання моделі колективного договору співвласники багатоквартирного житлового будинку приймають на загальних зборах.

Якщо таке рішення не буде прийняте, між підприємством-надавачем комунальної послуги та співвласником після 1 травня цього року буде укладено індивідуальний договір відповідно до типового договору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

Таким чином, застосування двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії можливе лише після закінчення строку, визначеного в пункті 4 закону, тобто не раніше 1 травня поточного року.

31 березня поточного року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», відповідно до положень якого було внесено зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Зокрема, було відтерміновано строком до п’яти місяців з дня карантинних заходів вибір споживачами моделі договірних відносин.

Отже, строком до п’яти місяців відтерміновується і можливість «Полтаватеплоенерго» застосовувати затверджений двоставковий тариф на послугу з постачання теплової енергії.

Роз’яснення щодо особливостей і переваг застосування двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії порівняно з одноставковим та терміни його впровадження для розрахунків зі споживачами підприємство надасть додатково.

 

 

 

ФОТО: Mind.ua

 

Система Orphus