Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Наші лікарні підтримують здебільшого агрохолдинги, але й громади не пасуть задніх, – голова Сергіївської ОТГ

Практично всі спроможні громади виділяють кошти своїм медичним підрозділам та районним лікарням, а їхні бюджети втрачають мільйони через рішення парламенту звільнити підприємців від місцевих податків.

Про це повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

Голова Сергіївської ОТГ Полтавської області Ігор Лідовий розповів , що лікарні підтримують здебільшого агрохолдинги. Але й громади не пасуть задніх.

“Робимо все, що можемо. Закуповуємо захисні костюми для лікарів, захисні маски, тести… Маски також шиємо самі. Власне, місцевих підприємців, які зараз переживають не найкращі часи, ми  підтримуємо тим, що даємо їм специфічні замовлення, пов’язані з боротьбою з пандемією. Наприклад, замовляємо у них ті ж маски… Ну і, звісно, ми виконуємо рішення Верховної Ради щодо скасування деяких місцевих податків для підприємців. Через це наш бюджет за 2 місяці карантину втратить близько 2 млн грн. Та що вдієш! Для нас також важливо, щоб підприємці нікого не скорочували. Але на разі скорочень не планується. Районній лікарні насамперед допомагають не громади, а агрохолдинги. Принаймні, я знаю, що ті з них, які працюють на наших землях, виділили лікарні по 700-800 тис. грн кожен на апарати штучної вентиляції легень, тест-системи та інше. Але й громади не стоять осторонь. Тільки невеличка Сергіївська ОТГ з початку року виділила районній лікарні близько 300 тис грн. Нещодавно на сесії медичним установам на боротьбу з епідемією виділили понад 100 тис грн. А комунальні підприємства на цю статтю видатків отримали ще 50 тис. грн. Крім цього, ми готуємося до встановлення блокпостів у разі появи хворих. Але на щастя, поки що жодного випадку коронавірусу у громаді немає”, – сказав Ігор Лідовий.

Система Orphus