Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 6 квітня: що потрібно зробити напередодні Благовіщення

У православній церкві 6 квітня вшановується пам’ять святих Якова і Захара. 6 квітня — переддень Благовіщення, день був присвячений підготовці до свята. Люди намагалися переробити всю нагальну і важливу роботу. Обов’язковою була сімейна вечеря.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

Існувала досить цікава прикмета: якщо незаміжня дівчина в цей день відправитися в храм на всеношну, то в цьому році вона обов’язково вийде заміж.

В церкву 6 квітня також відправлялися для того, щоб освятити насіння для посадки – вважалося, що в цьому випадку воно дасть чудові сходи.

Селяни 6 квітня обов’язково обкурювали зимову одежу і домашній скарб ялівцем, що, згідно зі стародавніми віруваннями, дозволяло людям захиститися від пристріту, спалювали старі солом’яні ліжка, щоб вигнати злих духів.

Напередодні великого свята Благовіщення для подорожніх вечорами за околицею запалювали багаття, що вказувало їм дорогу до храму і відганяло нечисту силу.

Люди у цей день молилися у церквах, відвідували в’язниці, щоб роздати гостинці ув’язненим. Вважалося, що саме 6 квітня можна покаятися в гріхах і отримати право відвідувати храм, в який не пускали тих, на кому висить тяжкий гріх.

Вважали, що у ніч на Благовіщення треба вивісити на вулицю мокрий рушник. Якщо він висохне до ранку – чекай багатого врожаю. Якщо залишиться мокрим – прикмета до того, що влітку буде неврожай.

Народні прикмети на 6 квітня:

Якщо вночі не занадто холодно, то весна буде ранньою

Сніг пішов 6 квітня – буде хороший урожай гречки

Вдарив мороз – буде багатий урожай вівса і проса

Тепла ніч – прикмета того, що весна швидко прийде

Сніг розтанув до Благовіщення – значить, в цьому році снігопадів більше не буде

Потепліло на вулиці – чекай морозів. Проте вони довго не протримаються, і дуже скоро настане літо.

Фото: Radiotrek.rv.ua