Ви тут:
Суспільство Україна 

Нафтогаз просить уряд змінити законодавство, щоб Україна могла заробляти до $3 млн на місяць за зберігання нафти

Нафтогаз попросив уряд розробити зміни до законодавства, які б дозволили Україні використовувати свої нафтові сховища для того, аби заробляти на зберіганні нафти. Останнє рекордне падіння цін на нафту відбулося саме через брак місць для її зберігання.

Про це інформує Hromadske.ua.

Як повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв, доходи державних компаній від зберігання нафти іноземними енергетичними компаніями, могли б скласти 1-3 мільйони доларів на місяць, тобто до 36 мільйонів доларів на рік.

Однак проводити операцію зі зберігання нафти Україна наразі не може через відсутність відповідної можливості у законодавстві: наразі нафту іноземні трейдери можуть закачати в Україну лише у режимі імпорту (що передбачає сплату ними мит та податку на додану вартість у розмірі 20%), або ж прокачати транзитом.

“Якщо ми хочемо надавати можливість трейдерам зберігати нафту сорту Urals, необхідно, щоб постачальники були зацікавлені у цьому. Відповідно, необхідно надати їм можливість тимчасово не сплачувати ПДВ, а потім, після експортування цієї нафти, розраховуватися виключно за зберігання”, — повідомив Коболєв.

“За його розрахунками, якщо влада дозволить застосовувати такий режим зберігання нафти у нафтосховищах без сплати ПДВ, то Нафтогаз зміг би отримати нових клієнтів та збільшити доходи на 1-3 мільйони доларів на місяць”, – йдеться у повідомленні.

Фото: “Економічна правда”

Система Orphus