Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині послугами служби зайнятості за три місяці року скористалися 31 тисяча безробітних

Протягом січня-березня 2020 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 31 тис. безробітних осіб.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла проти січня-березня 2019 року на 19,8% і становила 4,8 тисячі. База вільних робочих місць налічувала 21,1 тис. вакансій.

Про це повідомили у відділі інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості.

Роботу отримали понад 13 тисяч мешканців Полтавщини

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 13,1 тис. осіб, що на 19,2 % більше відповідного показника 2019 року. У тому числі 6,3 тис. людей, або 47,9%, працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

Із загальної чисельності працевлаштованих осіб 7 безробітних отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 89 безробітного, з яких 17 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 72 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.

На громадських роботах працювали 1,4 тисячі жителів області

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечена тимчасова зайнятість 1,4 тисячі громадян. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, інформування про субсидії, робота із соціально вразливими верствами населення.
Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 3,9 тис. безробітних проходили в першому кварталі нинішнього року професійне навчання. Зокрема 2,7 тис. безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Заради кращої конкурентоспроможності на ринку праці 77 осіб отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «медсестринство» та «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

На обліку – 20,4 тисячі безробітних

Станом на 1 квітня 2020 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 20,4 тис. безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 18,3 тис. осіб.
За професійними групами серед зазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (24,3%), представники найпростіших професій (15,2%), працівники сфери торгівлі та послуг (13,8%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (10,8%).

Роботодавці пропонують три тисячі вакансій

Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 квітня 2020 року, становить 3 тис. одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості є інформація про 1,8 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (28,3%), кваліфікованих робітників з інструментом (21,6%), представників найпростіших професій (12,5%) і працівників сфери торгівлі та послуг (10,7%).

 

Система Orphus