Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині на обліку перебуває 10,7 тис. громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Напередодні річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області проаналізували, що нині на обліку перебувають 10,7 тис. громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі майже 3 тисячі осіб з інвалідністю, 5,7 тисяч учасників ліквідації аварії, 1,6 тисяч потерпілих.

Крім того, 334 сім’ї одержують пенсію по втраті годувальника, повідомляють у Головному управлінні Пенсійного фонду  України в Полтавській області.

Останнім часом у пенсійному забезпеченні згаданої категорії громадян відбулися деякі зміни. По-перше, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, встановлені щомісячні компенсаційні виплати до пенсії. Торкнулися ці доплати і представників чорнобильської» категорії. При цьому розмір їх пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не може перевищувати 9205 гривень. Після встановлення щомісячної виплати пенсія теж не може бути вищою 9205 гривень.

У разі, коли після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат таких людей не досягає 2600 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Причому ця доплата під час подальших перерахунків пенсії буде враховуватися.

Ті представники великої «чорнобильської родини», які мали пенсію менше 5 000 гривень, на підставі згаданої вище урядової постанови у квітні-травні одержать одноразову грошову допомогу у сумі 1000 гривень, передбачену для того, щоб підтримати найбільш вразливі верстви населення під час епідемії коронавірусу. 

Також на підставі рішення уряду з 1 травня 2020 року у Головному управлінні Фонду провели індексацію пенсій з 1 травня 2020 року. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який враховується під час індексації пенсій, збільшився до 4888,83 грн.

Внаслідок зазначеного перерахунку у колишніх військовослужбовців і військовозобов’язаних, що призивалися на військові збори по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсійні виплати, які обчислені з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, зростуть, в середньому на 1140 грн.

Що стосується інших осіб згаданої категорії, то їх зацікавить зміна показника середньої заробітної плати по країні. Якщо раніше для осіб з інвалідністю І категорії-учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи цей показник визначався згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1210 на рівні 2006 року (928,81 грн), у 2019 він дорівнював 1086,71 грн, то зараз досяг 1206,25 грн.

У разі, коли розмір підвищення в результаті індексації пенсії не досягає 100 гривень, «чорнобильцям» встановлено доплату до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Також з 1 травня 2020 р. збільшено мінімальну виплату з 2000 гривень до 2100 гривень особам, що мають 30 років страхового стажу у жінок та 35 років – у чоловіків.

До того ж слід повідомити людям, причетним до ліквідації аварії на чорнобильській АЕС, що на виконання законодавчих рішень у разі припадання строку повторного огляду медико-соціальної експертизи на період з 12 березня по 11 травня 2020 року, пенсії по інвалідності виплачуються до закінчення карантину.

Система Orphus