Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На період карантину для суб’єктів господарювання запроваджені податкові канікули”, – Алла Рябкова

На Полтавському телеканалі ІРТ говорили про небезпеки, виклики та профілактичні моменти. Зокрема, як зазначила в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова: „На період карантину держава запровадила для суб’єктів господарювання податкові канікули, які дозволять бізнесу з найменшими втратами пережити цей період”.

Зокрема це стосується мораторію на проведення перевірок платників з 18 березня 2020 року. Крім того, всі перевірки, які були розпочаті будуть призупинені до закінчення карантину. Винятком є перевірки, які можуть бути проведені за заявою платників, що заявили суми бюджетного відшкодування по ПДВ на суму понад 100 тис.грн.

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Щодо адміністрування податків, зборів та інших платежів, то і тут бізнес чекають податкові канікули. Так з 1 березня 2020 року фізичні особи – підприємці звільняються від сплати за себе єдиного внеску за період березень –квітень поточного року.

Також в період з 01.03 – 30.04.2020 року не нараховуватиметься орендна плата та земельний податок юридичними та фізичними особами за землі, які перебувають у їх власності, або користуванні. При цьому необхідно подати уточнюючу декларацію, що дозволить не платити даний податок.

Сплата податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки теж була в центрі уваги в студії . Тут теж держава передбачила можливість двохмісячних канікул щодо несплати цього податку, адже в умовах карантину бізнес не використовує свої приміщення і не отримує від цього прибуток.

„Особливо важливим є звільнення від сплати ПДВ при ввезенні на митну територію України ряду медичних препаратів, виробів та медобладнання в рамках боротьби з корона вірусом. Ці норми вже діють і платники можуть ними скористатися, допомагаючи всім нам боротися з поширенням хвороби” – зазначила Алла Рябкова.

Приємним моментом змін є позиція держави щодо незастосування до платників на період карантину штрафних санкцій за несвоєчасну сплату, несплату податків, зборів і платежів (крім ПДВ, акцизу та ренти), відтермінування застосування реєстраторів розрахункових операцій на 2021 рік.

З метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби закликаємо громадян – користуйтеся дистанційними формами комунікації, максимально використовуйте електронні сервіси ДПС, що розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України (https://tax.gov.ua/).

Всю необхідну інформацію, електронні адреси, контактні телефони Центрів ослуговування платників ви зможете знайти на субсайті територіальних органів ДПС у Полтавській області (http://poltava.tax.gov.ua).

Дотримуючись правил безпеки у непростій ситуації, всі ми максимально захищаємо оточуючих і самих себе! Ми прагнемо зберегти здоров’я, як платників податків, так і працівників податкової служби області. Сподіваємося на Ваше розуміння.