Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Більському городищі тривають аерозйомки унікального курганного могильника “Скоробір”

В Історико-культурному заповіднику “Більськ” триває робота над мегапроектом – аерозйомка курганного могильника “Скоробір” (майже 685 га території).

Про це йдеться на FB-сторінці заповідника.

Скоробір – унікальний поховальний комплекс елітного населення Більського городища епохи раннього залізного віку. Могильник розташований на лівому березі річки Суха Грунь. До складу некрополя входять понад 1000 курганних насипів, значна кількість яких знівельована щорічною оранкою та зруйнована внаслідок активної діяльності селітроварників.

Поховальні споруди південної (найбільш вивченої) частини некрополя являли собою ями з дерев’яним перекриттям або склепи з дерева. Переважає обряд трупопокладення з укладанням померлих на спині, головою на захід або південний захід. На курганному могильнику були поховані представники місцевої еліти, перш за все – воїни, а також жінки.

До супровідного інвентарю входили знаряддя праці, зброя, деталі кінського спорядження, предмети побуту, прикраси, посуд.

На некрополі Скоробір розкриті поховання другої половини VII–IV ст. до н. е., проте значна їх кількість датується часом не пізніше VI ст. до н. е.

Система Orphus