Ви тут:
Суспільство Україна 

Музей радянського письменника Миколи Островського в Шепетівці стане Музеєм пропаганди

Музей радянського письменника Миколи Островського в Шепетівці стане Музеєм пропаганди, – УІНП

Це буде перший в Україні музей, який спеціалізуватиметься на дослідженні тоталітарної пропаганди та її впливу на свідомість людей. 

За зміну назви та профілю установи – з літературно-меморіального на історичний – 28 березня на 31-й позачерговій сесії Хмельницької обласної ради проголосували 46 депутатів, 8 були проти, 6 – утрималися.

Реформу музею підтримав Український інститут національної пам’яті, зокрема, до команди реформаторів долучилася начальниця Управління інституційного забезпечення політики національної пам’яті УІНП Наталія Іванченко. 

Директорка музею Наталія Никонова зазначає, що перепрофілювання дає змогу створити унікальну науково-дослідну та просвітницьку інституцію, яка досліджуватиме тоталітарну пропаганду в Україні та через розвінчання радянських міфів зміцнюватиме українську ідентичність. Також у музеї сподіваються, що він стане майданчиком для діалогу щодо пам’яті про тоталітарне минуле.

Нагадаємо, що радянський письменник українського походження Микола Островський підпадає під дію Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, оскільки обіймав посади секретаря прикордонних райкомів комсомолу – Берездівського та згодом Ізяславського. У червні 1924 року був зарахований бійцем Окремого Шепетівського батальйону ЧОН (частина особливого призначення) Червоної армії, а в 1936 році йому було присвоєне звання бригадного комісара Політуправління ЧА. У зв’язку з цим ім’я Островського не може фігурувати в назвах об’єктів топоніміки, підприємств, установ, організацій.

Фото з фейсбук-сторінки Наталії Никонової