Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Місцеві бюджети мають право розраховувати на кошти зі Стабілізаційного загальнодержавного фонду, – Олександр Біленький

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час чергового спільного брифінгу з головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим та секретарем Полтавської міської ради Олександром Шамотою щодо ситуації з поширенням коронавірусу в області.

«Нині анонсуються зміни до державного бюджету в зв’язку з епідемією коронавірусу, згідно з якими будуть визначені пільгові канікули з розподілом по певних категоріях і напрямках, створення Стабілізаційного загальнодержавного фонду, на кошти якого матимуть право розраховувати місцеві бюджети. Ці зміни повинні на державному рівні врахувати зниження надходжень від податку на доходи фізичних осіб, рентних платежів, вплинути на фінансування об’єктів ДФРР, – зазначив Олександр Біленький і додав, що нині можливо робити лише прогнози ймовірних втрат.

«За приблизними підрахунками обласний бюджет недоотримає десь 350 млн грн й однозначно доведеться перерозподіляти кошти. Однак, тішить те, що центральні органи влади декларують, що кошти, акумульовані в Стабілізаційному фонді, будуть повернуті місцевим бюджетам після закінчення епідемії Covid-19», – сказав Олександр Біленький.

Також під час брифінгу голова обласної ради Олександр Біленький зауважив, що однією з умов ефективного подолання епідемії є неухильне виконання кожним мешканцем області правил карантину, особливо напередодні великодніх свят.

«У нас залишилося півтора тижні до великодніх вихідних, і ми теж закликаємо всіх разом поводитися відповідно до інструкцій Міністерства охорони здоров’я України. Вони насправді дуже прості: залишатися вдома і святкувати Великдень вдома. Я думаю, що релігійні організації поставляться до цього достатньо серйозно, з розумінням ситуації», – наголосив Олександр Біленький.

Окрім того, голова обласної ради зазначив, що наразі ще однією важливою проблемою для влади є боротьба з неконтрольованими підпалами сухої трави та ініціював проведення найближчим часом засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування щодо розгляду даного питання та прийняття відповідних рекомендацій.

Система Orphus