Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Мешканців Лубенщини закликали припинити спалювати листя та суху траву

Голова Лубенської райдержадміністрації Олександр Циганенко звернувся до мешканців Лубенщини щодо спалювання листя та сухостою, через які часто виникають неконтрольовані пожежі.

“Шановні лубенці! Звертаюся до кожного з Вас, розраховуючи на те, що Ви – справжні патріоти рідної землі, які шанують свій край, дбають про його благоустрій і процвітання. При цьому мені важко зрозуміти, як можна так нещадно і підступно знищувати природу навколо себе, спалюючи все живе.

Шкода від спалювання листя і сухої трави і украй небезпечна. До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.

Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Спалювання листя та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми і тварини.

Зважаючи на посушливу весну, в Україні утримується найвищий клас пожежної небезпеки, тому загасити вогонь стає в рази складніше.

На гасінні пожеж в екосистемах задіяний особовий склад Лубенського районного відділу ГУ ДСНС України у Полтавській області. Лубенські рятівники вкотре підставили своє мужнє плече нашій державі, вирушивши на гасіння пожежі у Чорнобильську зону, як і 34 роки тому, виявивши стійкість і героїзм. Принагідно висловлюю вдячність усім пожежникам Лубенщини на чолі з Володимиром Башлієм за їхню високу громадянську свідомість та небайдужість. Хлопці, Ви – справжні патріоти, скромні і відповідальні, виховані героїчним прикладом своїх старших колег-вогнеборців, які у 1986 році стали до боротьби із мирним атомом.

На засіданні Верховної Ради 13 квітня прийнято рішення про суттєве збільшення штрафів за спалювання трави та забруднення повітря, розмір яких вимірюється десятками і сотнями тисяч гривень. Маю надію, що хоча б посилення штрафних санкцій зупинить паліїв. Прикро, що у подібній ситуації спрацьовує не свідомість і відповідальність кожного, а жорсткий фінансовий контроль.

Шановні лубенці! Нинішня весна радує і засмучує, надихає і тривожить, а найперше – дає шанс кожному зробити власну переоцінку і навчає нас цінувати життя. Ми всі об’єдналися навколо боротьби із небезпечною і мало вивченою інфекцією, водночас ми нищимо себе і навколишню природу, масово випалюючи траву.

Давайте нарешті задумаємося над тим: хто ми і для чого прийшли у цей світ. Очевидно, не для того, щоб знищити все навколо і нічого не залишити після себе. Закликаю Вас усіх зрозуміти очевидне – від кожного з нас насправді залежить багато, потрібно лише поважати себе і поважати в собі українця-патріота, здатного збудувати міцну процвітаючу країну”, – йдеться у зверненні, розміщеному на сайті Лубенської РДА.

Система Orphus