Ви тут:
Суспільство Україна 

Лише у найближчі два тижні ми зрозуміємо, за яким сценарієм будуть розгортатися події в Києві — Бахматов

Україна готова до епідемії лише на папері. Таку заяву зробив радник Київського міського голови Максим Бахматов.

На свій сторінці у Facebook він написав про те, що Київський волонтерський штаб провів експертний незалежний аудит КМКЛ №17 на стан готовності до прийому пацієнтів з COVID-19. За його словами, результат виявився невтішним, пише “Громадське радіо”.

“Ми зробили соціальний аудит 17 клініки – однієї з найкращих клінік в нашій державі, і з’ясувалося, що інформація на папері зовсім не відповідає дійсності. Кількість засобів штучного дихання, якість розеток, засобів безперебійного току і всього іншого, що необхідно для того, щоб люди не вмирали, не відповідає дійсності. Який висновок? Якщо в найкращий клініці в країні така ситуація, то що казати про госпіталі в регіонах? Тобто загалом ситуація досить принизлива, я вважаю. Це таке саме, як було у 2014 році, коли ми вважали, що в нас є армія, а коли почалася війна, з’ясувалося, що в нас нічого немає. Ніхто не робив технічний аудит армії перед 2014-м роком. У зв’язку з виявленою інформацією, зараз скрізь йдуть перевірки, скрізь йдуть налагодження, докупки, закупки, і все, що було тайним, стало явним. Зараз, на відміну від 2014-го року, в держави є гроші, і головна наша мета – щоб вони були витрачені на те, що необхідно, і щоб не було крадіжок та мародерства. Зараз я всіх закликаю сидіти вдома і не думати про те, що у найближчі два тижні буде послаблення карантинних заходів. У найближчі два тижні ми лише зрозуміємо, по якому сценарію будуть розгортатися події в Києві, і після того, ми стануть зрозумілими наступні кроки. Буде послаблення карантину, його продовження або розгортання мобільних госпіталів, як було зроблено в Італії чи в Іспанії. Також може бути, як в Іспанії, проведена націоналізація всіх приватних клінік, якщо вони не будуть справлятися. Будемо дивитися.

Я думаю, що ми будемо проходити по французькому сценарію, коли буде пік карантину ближче до травня. Поки що в нас все спокійно розгортається, немає сплесків, оскільки завчасно було оголошено карантин”, – повідомив “Громадському радіо” Максим Бахматов.

Система Orphus