Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Лісівники Полтавщини реалізують деревину через електронні аукціони

Реалізація лісопродукції у лісогосподарських підприємствах Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства здійснюється відповідно до порядку та вимог чинного законодавства.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019р. №1178 “Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини” державні лісогосподарські підприємства Полтавської області реалізують деревину виключно через електронні аукціони. Про це повідомляє Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Постійні лісокористувачі, підпорядковані Полтавському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, виставляють відповідні обсяги деревини для реалізації на електронному майданчику «Прозоро.Продажі». Лоти запропоновані до продажу та внесені до електронної торгової системи з об’ємами та сумами передбачені Постановою. Згідно з якою, постійні лісокористувачі, чистий дохід яких за результатами 2018 року становив більше 10 млн гривень, виставлятимуть не менше 25% великих партій деревини на електронний майданчик «Прозорро.Продажі». Це лоти, сформовані із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень. Такі умови сформовані на основі структури торгів попередніх років.

Якщо ж у лісокористувачів чистий дохід за 2018 рік був меншим 10 млн грн, або ж обсяг лотів деревини одного сортименту менше ніж 150 куб. метрів чи стартова ціна лота менше ніж 200 тис. гривень – вони виставляють деревину на інших електронних майданчиках. Зокрема, лісогосподарські підприємства області використовують електронну торгову систему https://auc.ukrforest.com/, де безпосередньо можна ознайомитися з виставленими обсягами лісо продукції для реалізації.

Система Orphus