Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Голова Полтавської ОДА закликав громадян не підпалювати суху траву

У середу, 8 квітня, на щоденному брифінгу голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов акцентував увагу на питанні підпалу сухої трави в області, що несе загрозу екології.

Про це повідомляють у Полтавській ОДА.

“Я звертаюся до всіх жителів регіону – не спалюйте сміття на городах та суху траву на відкритих територіях. Ці дії призводять до виникнення масових пожеж, навіть на приватних садибах. Трава та сміття легко займаються від сірника, а полум’я швидко розповсюджується на значні території. Тільки за минулу добу рятувальники з підрозділів Полтавського гарнізону ДСНС України ліквідували 22 пожежі на відкритій території”, – заявив Олег Синєгубов.

Голову Полтавської ОДА підтримали голова Полтавської обласної Олександр Біленький і секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

“У п’ятницю плануємо зібрати виїзну комісії на території, де найчастіше трапляються підпали. При перерозподілі бюджету плануємо збільшити кошти на встановлення відеофіксації в цих місцях”, – повідомив Олександр Біленький.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота нагадав, що підпали регулюються щонайменше 4 законами, кожен із яких передбачає відповідальність.

“Крім того, я закликаю пам’ятати про наслідки. Адже випалювання сухостою – це передусім екологічна проблема. По-перше спалювання трави дає неймовірну кількість шкідливих викидів у атмосферу. По-друге знищує багато місцевої флори і фауни, зокрема червонокнижних видів. Гинуть тисячі беззахисних тварин і зникають окремі рослини. Тому, я закликаю насамперед правоохоронців, ставитись до правопорушників з усією суворістю закону. І все ж таки хочу достукатись до свідомості наших земляків. Не робіть цього, проведіть роз’яснювальну роботу з дітьми та підлітками, часто займання відбувається через їхні розваги”, – зазначив Олександр Шамота.

Якщо під час відпочинку на природі, або знаходячись на присадибній чи дачній ділянці помітили безупинне розповсюдження вогню – негайно повідомте до пожежно-рятувальної служби за номером «101».

поширити новину: