Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Голова Мачухівської ОТГ закликає відмовитись від штучних квітів на кладовищах

Голова Мачухівської ОТГ закликає відмовитись від штучних квітів на кладовищах

Голова Мачухівської обєднаної територіальної громади Валерій Білокінь на своїй сторінці у Facebook опублікував звернення, де нагадав, що невдовзі розпочнуться Великодні свята та поминальні дні, під час яких чимало людей традиційно приноситимуть штучні квіти та вінки на кладовища.

“Я буду далеко не першим і точно не останнім, хто зачепить цю тему. Штучні квіти та вінки, які під час Великодніх свят масово прикрашатимуть могили наших рідних, несуть для нас неабияку шкоду з початку їх виготовлення і до моменту утилізації. І кожен з тих етапів шкідливий для нашого здоров’я! Питання у тому, чи це дійсно того варте? Штучні квіти, які ми звикли приносити на кладовище, визнані небезпечними. Вони розкладаються 500 років. Погодьтеся, звучить як вирок для природи. Екологи просять не використовувати такі квіти, тим паче не встромляти їх у землю. Щорічно на звалищі опиняються мільйони штучних прикрас. Коли їх спалюють, вони виділяють такі речовини, як діоксини і важкі метали. Це забруднює навколишнє середовище”, – зазначив Валерій Білокінь.

Читайте також: У Пирятині заборонили використовувати штучні квіти на кладовищах з 1 травня 2021 року

Як альтернативу пропонує приносити на кладовища живі польові квіти, сухоцвіти, стрічки с тканини, квіти посаджені в грунт, свічки.

“Тож цього разу під час приготувань до Великодніх свят та наведення ладу на кладовищі, давайте зробимо вибір на користь живих людей, їхнього здоров’я, чистого довкілля та відмовимось від штучного, мертвого і шкідливого”, – закликав голова Мачухівської ОТГ.

 

 

ФОТО: НашКиев.UA