Ви тут:
Суспільство 

Ефективну вакцину проти Covid-19 – знайдено

Дослідники з Бернського університету розробили ефективну RBD-вакцину проти збудника коронавірусу COVID-19.

У лабораторії Мартіна Бахман від Інституту імунології Бернського університету (Швейцарія) заявили, що розробили ефективну RBD-вакцину проти збудника коронавірусу COVID-19.

Про це пише espreso.tv з посиланням Swissinfo.ch.

За словами вченого, розроблена вакцина як подразник для імунної системи організму використовує рецептор – зв’язувальний домен (RBD) – ту частину білкових шипів на поверхні вірусу, яка прикріплюється до рецепторів на мембрані клітини-жертви та дозволяє частинкам проникати в неї.

У порівнянні з іншими лабораторіями, вакцина швейцарської команди ґрунтується на унікальному підході, в рамках якого використовуються так звані “вірусоподібні частки”, які – на відміну від самого вірусу – не є інфекційними та забезпечують організму хорошу імунну реакцію.

Прототип вакцини лабораторія створила ще в лютому, майже відразу після того, як був розшифрований геном SARS-CoV-2. Вони сподіваються успішно провести клінічні випробовування до середини осені й почати вакцинацію громадян.

У Swissmedic (наглядовий орган) заявили, що знають про успіхи Бахмана, який також є професором імунології в Дженнерівському інституті Оксфорда, і відзначили, що “жовтень, звичайно, виглядає досить оптимістично, але ці терміни правдоподібні”.

Система Orphus