Ви тут:
здоров’я Суспільство 

COVID-19: особливо ретельно потрібно дбати про психічне здоров’я дітей та та людей літнього віку

ВООЗ наголошує: страхи, пов’язані з пандемією, не варто ігнорувати. Особливо коли йдеться про літніх людей і дітлахів. Пандемія — це час величезних потрясінь, зокрема, для дітей. Вони можуть відчувати неспокій і страх.

Через закриття садочків, шкіл та інші карантинні заходи діти можуть залишитися без розпорядку та стимулів, які давало звичне середовище. У них стає менше можливостей бути зі своїми друзями та отримувати ту соціальну підтримку, яка необхідна для доброго психічного стану.

“Хоч діти й готові до змін, проте можуть важко сприймати і розуміти їх. Окрім того, незалежно від віку діти можуть проявляти роздратування та гнів, вимагати до себе більше уваги. Допоможіть їм знайти способи самовираження через творчу діяльність і дотримуватися розпорядку дня (якщо це можливо) шляхом планування занять, особливо коли діти не відвідують навчальні заклади”, – закликають у ВООЗ.

Що стосується людей старшого віку, а також тих, хто страждає від хронічних захворювань, то усвідомлення приналежності до найбільш уразливої групи може зумовити сильну тривогу і страх. Цим людям загрожує сильний стрес. Особливо тяжкі наслідки можуть бути у людей похилого віку з когнітивними порушеннями. Деякі з них ще до пандемії могли бути ізольованими та самотніми, а обмежувальні заходи ще більше погіршать їхнє психічне здоров’я.

Є речі, які особи похилого віку можуть ініціювати самостійно або за підтримки людей, що їх доглядають, для захисту і підтримки свого психічного здоров’я в умовах пандемії.

Зокрема, ВООЗ рекомендує:

-фізичні вправи;
-налагоджений розпорядок;
-організація діяльності, яка дає відчуття досягнення певних успіхів.

Також важлива підтримка соціальних зв’язків. Частина літніх людей знайома з онлайн-інструментами, а іншим може знадобитися ваша допомога у їх освоєнні. Це потрібно для того, щоб літні люди мали більше можливостей для спілкування.

Система Orphus