Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Через карантинні обмеження бюджет Полтави недоотримує понад 25 млн грн щомісяця, – Олександр Шамота

Через введення карантину фінансово потерпають фактично всі сфери бізнесу. Від цього, як результат, суттєво зменшуються і надходження до місцевих бюджетів. Зокрема, Полтава за місяць недоотримує близько 25-27 млн грн.

Про це в  ефірі одного з українських телеканалів повідомив в.о. міського голови Полтави Олександр Шамота.

“Ми всі несемо збитки, не лише працівники ринків. Це і сфера промисловості, транспорту. Це загальна біда України. Ми розумією, що є збитки, тому йдемо на поступки. Наприклад, по комунальних ринках (а це 15 з 25 ринків Полтави) ми звільнили від плати за містове. Зараз підприємців І та ІІ груп звільняємо від сплати єдиного податку. Тож, що можемо, те зі свого боку робимо”, – сказав Олександр Шамота, відповідаючи на питання щодо протесту полтавських підприємців.

За його словами, від закриття ринків у Полтаві місцевий бюджет теж поніс чималі втрати.

“За відповідним рішенням Верховної ради ми не отримали плату за землю (16-18 млн грн щомісяця), податок на нерухоме майно (7-8 млн грн) та єдиний податок (близько 5 млн грн)”, – повідомив в.о. міського голови Полтави.

Тож близько 25-27 млн грн за місяць Полтава втрачає через карантинні обмеження. Крім цього, додав Олександр Шамота, ще є недоотримання ПДФО. Його розмір зможуть підрахувати лише після закінчення звітного періоду.

При цьому існує проблема і зі збільшенням кількості безробітних. Зараз у центрі зайнятості перебуває близько 4 тис. полтавців, які втратили роботу.

“Тенденція щодо зменшення надходжень до місцевого бюджету триватиме до кінця року, бо ми розуміємо, що з цим вірусом доведеться жити ще тривалий час. Щонайменше, карантинні заходи ми будемо, скоріш за все,  застосовувати до кінця року”, – зауважив в.о. міського голови Полтави.

Система Orphus