Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Через ситуацію з карантином обласний бюджет Полтавщини недоотримає близько 350 млн грн

У зв’язку з карантинним режимом на Полтавщині фіксують втрати в обласному бюджеті через недоотримання податків від фізичних осіб і т.д. За словами голови Полтавської облради Олександра Біленького, це близько 350 млн грн.

“Якщо ситуація зміниться через прийняття змін до бюджету, то там будуть визначені пільгові канікули по певним напрямкам. Тоді ми зможемо чітко порахувати – це зачіпає і ренту, і ПДФО, і ДФРР. За грубими підрахунками обласний бюджет недоотримає десь 350 млн грн. Але тішить те, що коли ми вийдемо з карантину, то Президент декларує, що ці кошти будуть акумульовані у стабілізаційному фонді їх повернуть у місцеві бюджети”, – зазначив Олександр Біленький.

Щодо ситуації з міським бюджетом міста Полтави розповів секретар міськради Олександр Шамота.

“Перше, що ми можемо порахувати це податок на землю, від якого були в квітні звільнені всі підприємства, і податок на нерухоме майно. Це приблизно за нашим підрахунками близько 20-22 млн грн за квітень. Якщо депутати приймуть рішення про зменшення ставок єдиного податку, то це додатково протягом квітня-травня 6 млн грн. Втрати про ПДФО потрібно рахувати в розрізі кварталу і цього зробити поки не можемо. Під ризик недоотримання підпадає акцизний податок на пальне. Бо обсяги використання пального зараз падають. А акциз напряму залежить від кількості придбаного пального. У Полтаві це 70 млн грн на рік. Порахувати збитки щодо також зможемо по закінченні першого кварталу”, – повідомив Олександр Шамота.