Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Заява заступника Міністра оборони Олексія Марценюка щодо забезпечення безперервності харчування ЗСУ

Заява заступника Міністра оборони Олексія Марценюка щодо забезпечення безперервності харчування ЗСУ

Заступник Міністра оборони Олексій Марценюк зробив заяву щодо забезпечення безперервності харчування у частинах Збройних Сил України.

Про це інформує пресслужба Міноборони України.

“Міністерство оборони України поділяє стурбованість свідомих громадян щодо забезпеченості наших воїнів вчасним та якісним харчуванням, з приводу чого хочемо висловити наступне:

По-перше, про жодний зрив харчування Збройних Сил України не йдеться.

Дійсно, 16 березня мала місце непроста ситуація, коли компанія-переможець торгів по закупівлі послуги організації харчування для небойових частин Збройних Сил відмовилась укладати відповідні договори, посилаючись на пандемію коронавірусу, в тому числі.

Дана ситуація поставила під загрозу харчування близько 250 небойових частин ЗС України (близько 30% від усього складу, що харчується). Проте в результаті екстренно вжитих заходів Міністерством оборони було досягнуто домовленостей з діючими постачальниками харчування у згадані військові частини щодо продовження постачання. Також, за підтримки Кабінету Міністрів винесено законопроект щодо продовження договірних відносин з діючими постачальниками, який зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

По-друге, потреби харчувати військовослужбовців силами місцевих органів виконавчої влади немає. Дійсно, 18 березня за ініціативи заступниці Офісу Президента України на місцеві органи виконавчої влади нею були відправлено листа з вказівкою бути готовими за потреби постачати військові частини продуктами харчування. На думку Міноборони, потреба в таких заходах відсутня і не передбачається. Але усвідомлюючи категоричну недопустимість зриву харчування військовослужбовців, Міноборони та Тил ЗС України довели до командирів відповідних військових частин алгоритм дій по взаємодії з органами місцевої влади у разі настання таких екстрених, хоча й малоймовірних, ситуацій.

По-третє, Збройні Сили України планово переходять на нову якісну систему харчування за каталогом продуктів, і ні про які повернення до старих “схем” не може бути мови. Дійсно, не всі частини Збройних Сил перейшли на харчування за каталогом, як планувалось, у зв’язку з необхідністю введення не менше 4 тисяч додаткових небойових посад, що утруднено через завищену штатну чисельність ЗСУ.

Проте, з 1 березня, УСІ без винятку БОЙОВІ військові частини Збройних Сил України харчуються за каталогом продуктів. Мова йде про більше ніж 30 частин, що перейшли на каталог в цьому році, та близько 70 частин, що вже харчувались за каталогом раніше. Разом це близько 70% тих військовослужбовців, що мають право на безоплатне харчування.

Решта частин — так звані, небойові частини, до яких відносяться, наприклад, склади та арсенали боєприпасів, переходитимуть на комбіновану систему харчування, де постачальник надає і асортимент продуктів за каталогом, і послугу з організації харчування. Така комбінована система знаходиться в процесі розробки і вимагає внесення змін в підзаконні акти, що займе час приблизно до кінця літа.

Починаючи з осені, Міноборони прогнозує, що ВСІ військові частини (бойові та небойові) будуть харчуватись за каталогом. Відмінність між ними буде лише в тому, хто готує їжу та обслуговує в їдальні. Міністерство оборони ще раз дякує всім, хто проявляє увагу до належного забезпечення Збройних Сил України усім необхідним.”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Міноборони

Система Orphus