Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З початку року 28 громадян Полтавщини задекларували дохід більше мільйона гривень

З початку року 28 громадян Полтавщини задекларували дохід більше мільйона гривень

Станом на 1 березня 2020 року подали податкові декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік – 3725 громадян.

З них 3334 громадянина, що зобов’язані подати податкову декларацію. Загальна сума задекларованого громадянами доходу складає понад 378 млн. гривень. Самостійно визначена сума податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб становить 8,7 млн. грн., що на 281 тис. грн. більше, ніж на відповідну дату минулого року. Згідно п.179.7 ст.179 ПКУ – фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Так, станом на 01.03.2020 року сплачено до бюджету понад 2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Самостійно визначені податкові зобов’язання з військового збору складають 1,6 млн. грн., що на 215 тис. грн. більше у порівнянні з показником на 01.03.2019 року. Фактично сплачено на звітну дату близько 500 тис. грн. військового збору.
Найбільше подано декларацій, а саме 2191, та задекларовано доходів громадянами від продажу сільськогосподарської продукції. Сума задекларованих таких доходів складає понад 17 млн. гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті, становить близько 3 млн. гривень.

На даний час задекларували доходи, що перевищують 1 млн. грн., 28 громадян області.

Податкова служба Полтавської області нагадує, декларувати свої доходи – це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України). Згідно з вимогами Податкового кодексу України платники податків у відповідних випадках зобов’язані або мають право (для отримання податкової знижки) подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи.
Декларація, громадянами які зобов’язані задекларувати доходи, подається до 1 травня 2020 року до контролюючого органу за місцем реєстрації.

Податкова декларація подається платниками податків в один із таких способів (за вибором):
– особисто або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (ЕЦП), скориставшись Електронним кабінетом платника податків на офіційному порталі ДПС України в меню електронних сервісів.

Використання сервісів «Електронного кабінету платника» дає змогу заощадити свій час, подаючи звітність та отримати інформацію про суми нарахованих доходів та утриманих податків, необхідних для заповнення декларації.

Головне управління ДПС у Полтавській області

Фото – dt.ua

Система Orphus