Ви тут:
здоров’я Суспільство Україна 

Як переконати літніх людей залишитися вдома під час карантину: поради

Як переконати літніх людей залишитися вдома під час карантину: поради

Парадоксально, але переконати людину поважного віку залишитися вдома буває складніше, ніж молоду і соціально активну. Попри інформаційні кампанії, люди навколо (і не тільки літні) тотально не розуміють смислу епідемічної небезпеки і ролі карантину. Щоб переконатися в цьому, запитайте у кількох родичів і знайомих: “Навіщо потрібен карантин?” і почуєте відповідь: “Тому, що вірус небезпечний”.

Найбільш вразливою групою є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань.

Кілька порад як переконати літніх людей сидіти вдома дала Олена Черненко, засновник та директор агентства системного консалтингу в медицині “МедКапіталГруп”, повідомляє Еспресо.TV.

Поясніть бабусі, що окрім особистих ризиків, вона сама може стати джерелом зараження для сусідок, і для декого з них хвороба виявиться смертельною.

Обміркуйте чітко, в чому смисл ізоляції з акцентом “не зашкодити оточуючим”. З досвіду, це значно вагоміший аргумент для наших людей поважного віку, ніж особистий ризик.

Читайте також: Як передається коронавірус

Актуальними переживаннями хочеться поділитися. Літні люди можуть прагнути виходити з домівки просто задля того, щоб обмінятися думками з сусідкою, з продавчинею у магазині, навіть з лікарем у поліклініці. А ми цього не розуміємо, чому це відбувається, якщо ми готові затарювати харчами, привести все самі, замовити доставку. А питання у вторинній вигоді – комунікації.

Соціальні контакти літньої людини сильно редуковані, але у такій ситуації їй потрібен апдейт, комунікація і підтримка.

Забезпечіть це самі. Розмовляйте з літніми членами сім’ї по телефону. Розмовляйте часто. Підтримуйте. Похваліть за дотримання карантину. Обговорюйте новини і постачайте посиланнями на достовірні публікації. Відповідайте на запитання.

Цим самим ви дуже підвищите вірогідність того, що ваші мама, тато чи бабуся не порушать карантин.

поширити новину: