Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Військовослужбовці ЗС України будуть забезпечені вчасним та якісним харчуванням, — прессекретарка Міністра оборони Світлана Павловська

Військовослужбовці ЗС України будуть забезпечені вчасним та якісним харчуванням, — прессекретарка Міністра оборони Світлана Павловська

У Збройних Силах України харчування особового складу з використанням Каталогу продуктів харчування регламентовано відповідними наказами Міністерства оборони та дорученнями керівництва.

Про це повідомила прессекретарка Міністра оборони Світлана Павловська.

Ними передбачено поступовий перехід військових частин до системи харчування за Каталогом. Така система передбачає можливість вибору меню для військовослужбовців з більш ніж 400 найменувань, у межах визначеного фінансування.

Але суб’єкт господарювання лише закуповує продукти харчування та доставляє їх на місце. Усі інші заходи, зокрема щодо зберігання, приготування та подачі на стіл забезпечуються особовим складом відповідної служби військових частин. Цей штат складає декілька тисяч осіб у військах і на даний момент, в умовах збройного протистояння, відсутня можливість виділяти таку кількість штатних посад для сфери обслуговування.

Керівництвом Міністерства оборони та командуванням Збройних Сил України було прийнято рішення щодо переводу на систему харчування за Каталогом певної кількості військових частин. Усі інші харчуються з використанням аутсорсингу. Це система, яка передбачає повний цикл дій суб’єкту господарювання від закупівлі продуктів до подачі готової їжі на стіл.

“Сьогодні ми вимушені констатувати факт відмови деяких суб’єктів господарювання в рамках аутсорсингу від укладання контрактів, що спричинено карантином. Керівництвом Міністерства оборони та Командуванням Збройних Сил України оцінено можливі ризики. На розгляд Уряду внесено проєкт змін до Закону України “Про Державний бюджет”, в частині щодо врегулювання питань організації, проведення торгів та укладання контрактів для своєчасного та якісного харчування військовослужбовців”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, у Міністерстві оборони України проведено переговори з суб’єктами господарювання та прийнято рішення у найкоротші терміни внести зміни до відповідних регламентних документів та провести процедури закупівель послуг з харчування за Каталогом продуктів усіх військових частин відповідно до наданої потреби.

Фото: Міноборони України

Система Orphus