Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В умовах карантину підприємці звільняються від сплати ЄСВ, а декларацію можна подавати до 1 червня

В умовах карантину підприємці звільняються від сплати ЄСВ, а декларацію можна подавати до 1 червня

Під час онлайн-брифінгу голови Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов журналісти запитали щодо спрощення системи оподаткування підприємців, які були змушені закрити свої заклади в період карантину. Олег Синєгубов повідомив, що багато чого вже зроблено у цій сфері. Зокрема, Верховна Рада ухвалила внесення змін до Податкового кодексу та інших законів про  підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання COVID-19.

Серед іншого, тимчасово бізнес звільняється від сплати ЄСВ, скасовуються основні штрафи за порушення податкового законодавства та відтерміновується обов’язкове впровадження реєстраторів розрахункових опереацій (РРО). Так, із 1 березня по 30 квітня: звільняються від сплати ЄСВ всі фізичні особи підприємці, а також ті особи, хто займається незалежною професійною діяльністю.

Тимчасово скасовуються штрафи та пеня за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності. Скасовується податок на комерційну нерухомість та землю.

«У зв’язку з пандемією коронавірусу граничний термін подання електронних декларацій в Україні перенесли на два місяці, – повідомив Олег Синєгубов. – Держслужбовцям дозволяється подати е-декларацію за минулий рік до 1 червня».

Також голова Полтавської ОДА подякував підприємцям за допомогу, яку вони надають в умовах карантину. Зокрема, йдеться про закупівлю необхідного обладнання полтавським лікарням.

Система Orphus