Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні навесні запускають Forbes, – головний редактор Володимир Федорин

В Україні навесні запускають Forbes, – головний редактор Володимир Федорин

В Україні знову з’явиться офіційний Forbes Ukraine під ліцензією оригінального Forbes. Про це повідомляється в релізі компанії. Перезапуск друкованої та онлайн-версій відбудеться вже цієї весни, точних дат не називають.

Інформує Ain.ua.

Журнал буде виходити 10 разів на рік російською та українською мовами. До редакційного портфеля Forbes Ukraine, як і раніше, увійдуть історії, поради успішних підприємців, рейтинги найбагатших і найвпливовіших, “Список до 30” та інші спеціальні проекти. 80% контенту буде локальним.

Новим видавцем стане видавнича компанія “Уяви!”. Видання очолить Володимир Федорин, який з 2010 по 2013 роки був головним редактором Forbes Ukraine, а потім заснував “Уяви!”.

Мажоритарна частка в компанії “Уяви!” належить швейцарській Mimier Trade, якою володіє Артур Гранц.

Глобальна аудиторія Forbes перевищує 120 млн читачів, нараховуючи 40 ліцензійних видань в 70 країнах.

В Україні Forbes працює з 2010 року, онлайн-версія – з 2012 (її очолював Леонід Бершидський). Видавцем був “Український Медіа Холдинг”, очолюваний Борисом Ложкіним.

У 2013 році “УМХ” перейшов у власність глави групи компаній “ВЕТЕК” Сергія Курченко. Після цього відразу 13 журналістів українського Forbes виступили з відкритою заявою про те, що в виданні впроваджується цензура і звільнилися.

Після зміни влади в Україні діяльність Курченко почали розслідувати в МВС. Правоохоронці розкрили злочинну схему з участю ВЕТЕК, яка належить Курченко. А в серпні 2015 американський видавничий дім Forbes заявив, що “Forbes Україна” більше не має права використовувати цей бренд, а також контент видання.

Український холдинг, який випускав Forbes за ліцензією, судився з американською компанією за право видавати журнал під цим брендом. Сайт спершу перевели на інший домен, а в серпні 2017-го він перестав працювати.

У травні 2019 року дещо джерел повідомили AIN.UA, що видання Forbes до кінця 2019 року повернеться в Україну під видавництвом словацької Barecz & Conrad Media. Однак запуску не відбулося.

Над запуском видання з Barecz & Conrad працювала журналістка Катерина Горчинська. Вона ж повинна була стати головним редактором. За її словами, інвестори понад рік вивчали український ринок, але вирішили не заходити на український ринок, бо їм погрожували, написала Горчинська в Facebook.

У липні 2019 року Горчинська продовжила переговори про ліцензії вже як потенційний видавець, зібрала команду інвесторів, до капіталу яких було “рівно нуль питань”. Але в кінці року Forbes заявили, що віддають перевагу іншому видавцеві.

“Критерії переваги були не ясні тоді, то тепер зрозуміло, що вони вважали за краще людину, яка вже це робила”, – зазначила журналістка.

Фото: Zik

Система Orphus