Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні ліквідують Державну архітектурно-будівельну інспекцію

В Україні ліквідують Державну архітектурно-будівельну інспекцію

Кабінет міністрів України ліквідує Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) через корупцію у сфері будівництва.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час відкритого виїзного засідання уряду 13 березня, інформує Hromadske.ua.

“Найбільше зауважень залишається при будівництві великих об’єктів. Тому ми ліквідуємо монополію у сфері містобудування. Скажу 3 слова, на які чекав весь чесний будівельний бізнес України: ми ліквідуємо ДАБІ”, — заявив Зеленський.

За його словами, надалі процес отримання дозволів на будівництво має стати прозорим, а втручання чиновників в ухвалення таких рішень та надання дозволів має стати мінімальним.

Державна архітекторно-будівельна інспекція — це орган, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, зокрема видає дозволи на будівництво, затверджує супровідні документи тощо.

Про ліквідацію ДАБІ повідомляв прем’єр-міністр Денис Шмигаль після свого призначення. Тоді він говорив, що ДАБІ вже не буде існувати у тому вигляді, у якому існувала раніше.

“Зараз Державна архітектурно-будівельна інспекція — це кліщ на здоровому тілі будівельного ринку, який заражає його корупцією та є основним генератором корупції. Тому, звісно, ДАБІ має бути ліквідованою у її нинішньому вигляді, ми готуємо реформу”, — заявив Шмигаль.

Фото: “24 канал”

поширити новину: