Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

В районі проведення ООС військових тестують на коронавірус

В районі проведення ООС військових тестують на коронавірус

На Донеччину представники благодійного фонду “Повертайся живим” доправили першу тисячу тест-систем для виявлення COVID-19 у військовослужбовців ООС.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Першими його пройдуть найбільш соціально активні військовослужбовці, які часто контактують з іншими армійцями та пересуваються по фронту. Нині триває збір біологічних матеріалів для тестування. Упродовж тижня лабораторія повідомить, чи є серед військових хворі на коронавірус.

“Наше завдання виявити наявність коронавірусу на ранній, безсимптомній, фазі, коли людина становить найбільшу небезпеку для оточуючих. Саме такі тести для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з виявлення коронавірусної інфекції дозволять локалізувати місця, де могла проникнути нова хвороба і стримати її, ізолювавши хворих (якщо вони є)”, — зазначив представник фонду Андрій Римарук.

Тест являє собою забір мазка з носоглотки людини. Процедура триває менш як хвилину. Це перше в Україні масове превентивне тестування, яке відбувається з урахуванням досвіду інших країн. Зокрема, саме масові використання ПЛР-тестів дозволили таким країнам, як, наприклад, Південна Корея, стримати, розтягнути у часі і знизити фатальність перебігу епідемії коронавірусу.

“Насамперед ми перевірили військовослужбовців поблизу Маріуполя, адже тут є один підтверджений випадок захворювання на коронавірус, також ті підрозділи, які нещодавно заїхали в район проведення ООС”, — розповів Андрій Римарук.

До кінця тижня тести пройдуть військовослужбовці всіх бригад, які несуть службу в районі ООС. Наразі вже протестовано 6 підрозділів.

Після забору біологічного матеріалу, його поміщають до спеціального холодильника, щоб зберегти відповідний температурний режим, та відправляють до Києва. Там у лабораторії “Діла” їх перевірять за кілька годин, тож уже завтра стане відомо, чи є серед військовослужбовців, які перебувають у районі ООС, носії коронавірусу, чи ні.

“Якщо така людина буде виявлена — її ізолюють у спеціально підготовлені та обладнані для цього ізолятори та лікуватимуть. Наразі я бачив, що в кожній бригаді і в госпіталях такі ізолятори є”, — каже Андрій Римарук.

“Крім ПЛР-тестів, представники фонду також доправили до району ООС маски та противірусні препарати. І запевняють, якщо потрібна буде допомога в лікуванні бійців, фонд готовий продовжити роботу”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Міноборони

Система Orphus