Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Український гурт оприлюднив відео, у якому люди зі всього світу миють руки з милом

Український гурт оприлюднив відео, у якому люди зі всього світу миють руки з милом

Український гурт “Balaklava Blues” опублікував відео на пісню “Hand in hand”, натхненне вільним часом карантину, спричиненого вірусом COVID-19. У цьому відео люди з різних частин світу старанно миють руки, щоб вберегти себе й близьких від хвороби.

Відео з Індії, Мексики, Британії, України, Іраку, Угорщини, Біларусі зібрала Марічка Марчик, музикантка та вокалістка гурту Balaklava Blues, опублікувавши на своїй сторінці в фейсбуці прохання зняти телефоном й надіслати короткі відео, як ви миєте руки. 

“Миття рук з милом – це те, що зараз об’єднує людей всього світу у боротьбі з нищівним вірусом. Це те, що нас захищає. Першою відгукнулася на мій пост в фейсбуці і надіслала відео дівчина з Китаю. Нам здалося це дуже символічним, бо першими несвободу пересування та вибору через коронавірус відчули саме жителі Китаю”, – прокоментувала співачка.

Відео рук посипалися з усього світу, від людей різних рівнів достатку, різного віку, різних професій. Серед них є руки військових, які сьогодні перебувають не вдома, а захищають Україну в окопах.

“Руки їхні пропитані нашою землею, їх майже неможливо відмити, поливаючи себе з пляшки. Бо воду їм доводиться економити.Надзвичайно щемливою є історія людини похилого віку, інваліда, волонтера, який вже 6 років шиє пояси та нижню білизну для військових. В нього немає телефона з камерою. І він надіслав мені опис, дуже літературний, як саме він миє руки зараз, коли вірус прийшов в Україну. Ще одне унікальне одне відео, яке увійшло до цього кліпу – це коли маленькі дитячі ручки вперше тримали в руках шматок мила для наших зйомок “Hand in hand”. 

“Hand in hand”- лірична народна пісня з Дніпропетровщини, створена до вистави “Собаки Європи” (Dogs of Europe) Білоруського Вільного Театру. Світова прем’єра вистави заявлена у травні у культурному просторі Барбікан у Лондоні, де Balaklava Blues мають наживо співати та грати у виставі. Цілком можливо, що дату прем’єри вистави буде перенесено. 

Система Orphus