Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна входить до ТОП-5 країн світу за ефективністю агровиробництва

Україна входить до ТОП-5 країн світу за ефективністю агровиробництва

Україна є четвертою у світі по ефективності агровиробництва, якщо не враховувати країни, де сільське господарство субсидується.

Про це розповів Юрій Петрук, засновник AgTech Ukraine, передає superagronom.com

«У нас зовсім невеликий відрив від таких країн як Канада чи Бразилія. Тобто, не можна сказати, що ми сильно відстаємо за рівнем впровадження технологій. За деякими ми достатньо швидко рухаємося вперед», — сказав він.

Фахівець зазначив, що велика кількість українських малих сільськогосподарських господарств впроваджують сучасні технології самі, без допомоги IT-компаній.

«Особливо це стосується садів, ягідників. Багато хто має своїх інженерів. Малі виробники є рушіями технологій в агросекторі, бо у них є час та можливість проекспериментувати. Проте агрохолдингам відразу треба розуміти, що впроваджувати, яка ефективність цього інструменту, як швидко він окупиться», — зазначив Юрій Петрук.

За його словами, малий виробник може купити п’ять датчиків і порівняти в польових умовах, який із них буде найточнішим та доцільнішим з точки зору співвідношення ціни та якості.

«Але великі IT-компанії уже зрозуміли, що агробізнес — це велика ніша, і починають придумувати для нього різні продуктові рішення. Наприклад, українська IT-Enterprise, яка займається розробкою ERP-рішень та забезпечила програмними рішеннями майже весь пострадянський простір, вже два роки намагається зайти в агросектор. Розробляє спеціалізовані рішення для бухгалтерії, складського обліку в агросфері, тощо», — зауважив засновник AgTech Ukraine.

Система Orphus