Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА обговорили можливість розміщення на дорогах області пунктів автоматичного зважування автомобілів в русі

У Полтавській ОДА обговорили можливість розміщення на дорогах області пунктів автоматичного зважування автомобілів в русі

4 березня в Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада щодо розміщення в Полтавській області пунктів автоматичного зважування автомобілів в русі Weight-in-Motion (WiM) на дорогах державного та місцевого значення. Вів нараду заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Євген Греков.

Участь в нараді взяли начальник Управління інфраструктури Полтавської облдержадміністрації Сергій Марчишинець, начальник Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Володимир Димкар, директор ДП “Агентство місцевих доріг Полтавської області” Олексій Басан, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Володимир Шарай, а також представники Управління патрульної поліції в Полтавській області, повідомляє Управління інфраструктури Полтавської ОДА.

Учасники наради обговорили одну з головних причин передчасного руйнування асфальтового покриття на дорогах Полтавщини, а саме – рух по автошляхах перевантаженого велико-габаритного автотранспорту.

Заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Євген Греков зауважив, що діюча система габаритно-вагового контролю є недостатньо ефективною. І ситуацію, що склалася могло б значно поліпшити встановлення на дорогах області комплексів автоматичного зважування автомобілів в русі Weight-in-Motion (WiM).

“Дана система є повністю автономною і виключає будь-яке втручання людини в процес контролю габаритно-вагових параметрів транспортних засобів. Якщо така система фіксує порушення допустимих значень ГВК, то автоматично формуватиме штраф на такий транспортний засіб за даними, які раніше були зчитані за допомогою встановлених на комплексі спеціальних камер відеоспостереження”, – зазначив Євген Греков.

Начальник Управління інфраструктури Полтавської облдержадміністрації Сергій Марчишинець звернув увагу на те, що при плануванні розміщення комплексів WiM в першу чергу необхідно орієнтуватися на ділянки автодоріг, де проводяться капітальні ремонтні роботи, щоб оптимізувати процес встановлення таких комплексів та не шкодити вже готовому дорожньому покриттю.

Начальник Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Володимир Димкар повністю підтримав ідею щодо встановлення WiM на дорогагх Полтавщини. Він також підтвердив, що на даний момент в Управлінні мають місце певні технічні і кадрові труднощі, які не дозволяють повноцінно реалізовувати заходи габаритно-вагового контролю (ГВК) по всій області. Проте, начальник Управління Укртрансбезпеки зазначив, що дані питання будуть вирішені вже найближчим часом. Крім того, Володимир Димкар зауважив, що за минулий 2019 рік Полтавщина піднялася на 3 місце в Україні за якісними показниками проведених заходів ГВК.

Також виступили директор ДП “Агентство місцевих доріг Полтавської області” Олексій Басан та заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Володимир Шарай. Вони взяли активну участь в обговоренні можливих локацій для встановлення пунктів автоматичного зважування. Вони запропонували ділянки на автомобільних дорогах М-03 Київ-Харків-Довжанський, Н-12 Суми-Полтава та М-22 Полтава-Олександрія. Другим питанням, яке піднімалося на нараді, стало розміщення на автодорогах області камер автоматичного контролю швидкісного режиму. Представниками Управління патрульної поліції в Полтавській області було запропоновано для встановлення таких камер місця з найбільшою концентрацією дорожньо-транспортних пригод. Такий проєкт вже запущено в тестовому режимі у Київській області. Тож на даний час розглядається можливість запуску аналогічного пілотного проєкту і на території Полтавщини.

Система Orphus Поделиться на fb