Ви тут:
Культура Суспільство 

У Полтаві відкрилася виставка «Туберкульоз очима пацієнтів»

У Полтаві відкрилася виставка «Туберкульоз очима пацієнтів»

На першому поверсі адмінбудівлі облдержадміністрації розпочала роботу фотовиставка.

Відкрита вона до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який щороку відзначають 24 березня. Її ініціатори – благодійні організації «TBpeople Ukraine» (м. Київ) та «Світло надії» (м. Полтава).

Експозиція підкреслює необхідність переходу до пацієнт-орієнтованої моделі лікування туберкульозу. В економічно розвинених країнах практика тривалого перебування в стаціонарі пацієнтів із туберкульозом відійшла у минуле, оскільки таке лікування дороговартісне й малоефективне, дорослі пацієнти втрачають соціальні зв’язки, робочі місця, а діти у диспансерах не мають змоги розвиватися, навчатися, стають асоціальними.

Фотовиставка розповідає про щасливі історії тих, кому вдалося подолати хворобу, про реальний результат успішної амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз в Україні та про тривале лікування дітей у протитуберкульозних диспансерах.

«Виставка «Туберкульоз очима пацієнтів» створювалася спеціально для представників влади і людей, які недотичні до медичної сфери, мало поінформовані про цю хворобу. Основна мета – достукатися до людей, пояснити, що туберкульоз – актуальна соціальна проблема. Ним може захворіти кожен, у кого слабкий імунітет. Тривалий час ми боремося з цією хворобою досить однобоко. І про туберкульоз важливо говорити не тільки впродовж місячника боротьби із цією недугою. Через виставку намагалися передати соціальні та психологічні проблеми людей, бар’єри, з якими вони стикаються. Ситуації складні, люди втрачають родини. Найстрашніше, що в людей ламається життя через хворобу, яка в ХХІ столітті виліковна. Для цього просто треба створювати умови, ефективно розподіляти кошти», – зазначила голова правління благодійної організації «TBpeople Ukraine» Ольга Клименко.

Ольга Клименко розповіла, що сама перехворіла туберкульозом. Лікувалася 6 місяців, а відновлювалася майже 2 роки. Із однодумцями створила благодійну організацію, яка займається захистом і допомогою людям, постраждалим від туберкульозу. Пані Ольга зазначила, що організація підтримує амбулаторну форму лікування, але наголосила, що до переходу на таку модель потрібно ставитися відповідально. Окреслила потребу залучення до протидії туберкульозу інших структур, окрім медичних установ, наприклад, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції.

«Держава має нести відповідальність, створювати програми. Відповідну роботу потрібно проводити й на місцевому рівні. Полтавщина – один із передових регіонів, тут є політична прихильність до протидії соціальним хворобам і реалізації соціальних проєктів. Те, що влада це робить – показник, що таке можливо. А якщо це можливо в одному регіоні, то і в інших теж. Була б політична воля. Проте все одно ще є над чим працювати і Полтаві», – сказала Ольга Клименко.

Вона розповіла, що виставка вже двічі експонувалася у Верховній Раді України. Оновлюється щороку. В Полтавській ОДА експозиція працюватиме з 16 по 24 березня. Потім її представлять в інших регіонах України.

Система Orphus