Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві цьогоріч висадять 1000 молодих дерев

У Полтаві цьогоріч висадять 1000 молодих дерев

5 березня у приміщенні Полтавської міської ради відбулася координаційна зустріч щодо реалізації проєкту «Озеленення України», яку провів секретар міської ради Олександр Шамота.

Серед присутніх – заступниця міського голови Тетяна Юрченко, національний координатор проєкту з технічних питань, обласний координатор проєкту та еколог ГО «Нова Полтава» Ольга Макеєва, представники Департаменту культури, молоді та спорту, Департаменту економіки та інвестицій, управління освіти, КО «Інститут розвитку міста», КП «Декоративні культури» тощо, йдеться на сайті Полтавської міської ради.

На зустрічі, зокрема, представили центральні локації, де планують висадити саджанці, представили партнерів, які долучилися до цього проєкту та обговорили план роботи. Також на координаційній зустрічі секретар міської ради Олександр Шамота разом з координаторами проєкту «Озеленення України» підписали меморандум про співпрацю.

“Полтава активно готується до участі у проєкті «Озеленення України». На даний час уже визначені місця, де будуть висаджені нові дерева. Наш план цьогоріч – висадити 1000 дерев протягом року. Ми чітко розуміємо, озеленення міста вкрай важливе, адже дерева потрібно періодично оновлювати: старі дерева відживають, а на їх місце потрібно висаджувати нові. Минулого року ми висадили близько 400 дерев, позаминулого – лише 83. Цього року плануємо висадити значно більше”, — зауважив Олександр Шамота.

Головна локація, де планують посадити значну кількість зелених насаджень – це парк «Перемога», а також й інші міські парки, де є в цьому потреба. Окрім підтримки міської влади, до проєкту долучилися й громадські організації «Нова Полтава», «Полтавська платформа» та полтавський осередок Українська академія лідерства. Також до проєкту щодо озеленення Полтави запрошують долучитися підприємців, школярів, учнів, волонтерів та усіх небайдужих полтавців. Надалі за новими саджанцями будуть наглядати працівники КП «Декоративні культури».

“Наше комунальне підприємство буде максимально сприяти реалізації даної акції. Наразі, ми вже почали активну роботу з підготовки до висадки дерев. Ми вирощуємо близько 50 видів хвойних та листяних дерев, а також кущів. Тобто ми маємо більше, ніж достатньо продукції для висадки. Саме ці саджанці гарно підходять до кліматичних умов та ґрунту у нашому місті. Ми повинні дбати про те, щоб ці дерева не просто були висаджені, а обов’язково прижилися та стали окрасою нашого міста. Окрім цього, фахівці «Декоративних культур» готують техніку до роботи, а саме машини для поливу та для перевезення зеленої продукції до місця локації”, — розповів директор КП «Декоративні культури» Сергій Луценко.

Фахівці КП «Декоративні культури» вчора уже розпочали висаджувати молоді саджанці у Корпусному саду та навколо нього. Загалом висадили уже близько 100 дерев.

Реалізація проєкту «Озеленення України» у нашому місті розпочнеться з масштабної акції з висадки молодих саджанців уже 21 березня та триватиме протягом року.

 

поширити новину: