Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві щомісяця вшановуватимуть пам’ять загиблих захисників України

У Полтаві щомісяця вшановуватимуть пам’ять загиблих захисників України

5 березня о 19-00 у Свято-Успенському кафедральному соборі (ПЦУ) м. Полтава відбудеться панахида за усіма воїнами, які загинули смертю хоробрих у лютому цього року. Також поіменно згадають полеглих героїв, їхні біографії, досягнення на службі та обставини загибелі.

Щомісячне вшанування пам’яті захисників України, загиблих в російсько-українській війні започатковують Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП) спільно з Полтавською єпархією ПЦУ. Цього разу  захід присвячений вшануванню пам’яті бойових втрат Українського війська (ЗСУ, НГУ, СБУ та інших структур, залучених до виконання завдань Операції об’єднаних сил) у лютому. 

Як відомо, у столиці на початку кожного місяця синодальний відділ військового духовенства ПЦУ та Український інститут національної пам’яті запрошують усіх охочих до храму Іоанна Богослова у Михайлівський Золотоверхий монастир на панахиду за українськими вояками, які загинули в боях за незалежність України та на молитву за перемогу українського війська. Тепер ця сумна традиція переноситься в регіони, географія проведення панахид розширюється. 

“Ми прагнемо, передусім, віддати шану українським воїнам, що загинули у боях з російськими окупантами і проросійськими сепаратистами. А ще – згуртувати громадськість довкола пам’яті про загиблих військовослужбовців, вкотре нагадати суспільству правду про російську збройну і гібридну агресію, долучити до вшанування полеглих Героїв широке коло віруючих, взагалі усіх небайдужих патріотичних мешканців Полтавщини. Нагадаємо, що торік, у 2019 році 110 бійців нашого війська загинули у боях російсько-української війни, з них – 107 чоловіків і три жінки”, –  наголошують організатори.

поширити новину: