Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу про початок російсько-української війни

У Полтаві презентували книгу про початок російсько-української війни

4 березня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського відбулась презентація книги-брошури “2014: початок російсько-української війни”.

Це проект, який виник з інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам’яті “До 5-річчя від початку збройної агресії Російської Федерації проти України”.

Брошуру видали минулого року у рамках відзначення 5-річчя визволення міст Донецької та Луганської областей — Маріуполя, Краматорську, Слов’янська, Лисичанська, Сєвєродонецька. Вперше брошуру представили у Сєвєродонецьку, де були бойові дії. У процесі роботи зібралось чимало різних матеріалів. І щоб вони не зникли. виникла ідея створити таку брошуру”, – говорить співробітник Українського інституту національної памяті Максим Майоров.

Брошура є компактною, універсальною, до 70 сторінок. Тому її прочитати за кілька годин вдома чи, навіть, у транспорті.

“Книга починається від подій лютого-березня 2014 року, анексії Криму і приводить до російського вторгнення на території Донецької та Луганської областей. Її мета – дати людям, які зацікавленні в розумінні причин російсько-української війни, універсальний інструмент для дискусій, переконання інших людей, які ще не остаточно уражені російською пропагандою. Брошура насичена фактами, картами, фотографіями, невелика за розміром, ідеально слугує, щоб читати в транспорті або вдома. Це не монографія чи енциклопедія. Її можна прочитати буквально за кілька годин”, – розповідає Роман Кулик.

Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар повідомив, які заходи у Полтаві проходитимуть до Дня добровольця (14 березня):

5 березня – вшанування пам’яті полеглих на російсько-українській війніо 19-й годині у Свято-Успенському кафедральному соборі;

24 березня – лекція начальник відділу Українського інституту національної пам’яті УІНП Павла Подобєда про 100-річчя першого зимового походу армії УНР о 18-й годині у ГО «Нова Полтава»;

25 березня у Свято-Успенському кафедральному соборі відбудеться презентація книги «Капелани. На службі Богу і Україні».

Перейти до вмісту