Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“У нас є розроблений план дій в разі виявлення хворого на коронавірус”, – Віктор Лисак

“У нас є розроблений план дій в разі виявлення хворого на коронавірус”, – Віктор Лисак

3 березня в Україні офіційно підтвердили випадок захворювання на коронавірус. Цього ж дня, у приміщенні Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації відбувся брифінг директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака.

“У нас є розроблений план дій у разі виявлення хворого на коронавірус, як декількох, так і масово. За необхідності будуть розгорнуті госпітальні бази. Опорні медзаклади області також зможуть приймати таких хворих. Область “готова” до коронавірусу. В разі необхідності хворих направлятимуть в обласну інфекційну клінічну лікарню, медперсонал якої знає алгоритм дій та має все необхідне”, – сказав Віктор Лисак.

Та зазначив, щоб вберегтись від зараження як коронавірусом, так і грипом, потрібно дотримуватись рекомендацій МОЗ та ВООЗ. Якщо у вас нежити чи кашель, одягайте маску, щоб убезпечити оточуючих.

“Головний захист людини – це спокій, тобто відсутність паніки. Хворобу краще попередити, ніж лікувати, тому потрібно займатись профілактикою. Наприклад, вакцинуватись від грипу, Останній час чимало хворих на грип”, – наголосив Лисак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ : Уряд створив спеціальну сторінку з інформацією про коронавірус

Головний інфекціоніст області Наталія Свириденко звернула увагу на необхідність громадян, які приїхали з країн, де були випадки коронавірусу, повідомляти по приїзду про свій стан здоров’я сімейному лікарю або на гарячу лінію МОЗ.

“Зателефонуйте лікарю та скажіть, що я приїхав з такої країни і я здоровий”, – радить Наталія Свириденко.

Таким громадянам необхідно бути в самоізоляції протягом 14 днів. Тобто, сидіти вдома.

 

 

Система Orphus