Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У ДПС розповіли про можливості застосування новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, які брали участь в експериментальному проєкті

У ДПС розповіли про можливості застосування новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, які брали участь в експериментальному проєкті

Експериментальний проєкт, започаткований Міністерством фінансів України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року № 472 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій» (далі – Постанова № 472), проводився з метою реалізації інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі (у тому числі торгівлі з використанням Інтернету), громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу (надання) товарів (послуг), надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, з перевезення пасажирів та інших послуг.

Згідно з п. 1 Постанови № 472 експериментальний проєкт тривав до 31 грудня 2019 року.

Закон України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), що набере чинності з 19.04.2020 створив правові підстави для запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО).

Новітні РРО, функціонал яких вивчався у ході експериментального проекту, по суті відповідають законодавчому визначенню ПРРО.

Підзаконні нормативно-правові акти, що наразі розробляються ДПС спільно з Міністерством фінансів України з метою реалізації Закону № 128, встановлюють окремі порядки реєстрації, застосування ПРРО, передачі даних про здійснені розрахункові операції від ПРРО до контролюючих органів.

Процедура реєстрації ПРРО, що регулюватиметься порядком, розробленим відповідно до ст. 7 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями, враховує особливості новітніх моделей та виключає необхідність їх опломбування, окрему процедуру введення в експлуатацію, реєстрацію книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок.

Законодавчо встановлено, що процедури реєстрації ПРРО, реєстрації розрахункових операцій із застосуванням ПРРО, відбуватимуться на фіскальному сервері контролюючого органу.

Процедура передачі даних від ПРРО до контролюючих органів відбуватиметься із застосуванням кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги», та/або інших дозволених згідно із законодавством засобів, або технології, розробленої Національним банком України, що також враховує особливості новітніх моделей, які брали участь у експерименті.

Отже, прийняття Закону № 128, який набере чинності з 19.04.2020, розробка та реалізація підзаконних нормативно-правових актів, створюють правові підстави для реєстрації та застосування ПРРО, включаючи новітні моделі, що брали участь у експериментальному проекті.

Враховуючи вищезазначене, ПРРО/новітні моделі можуть використовуватись суб’єктами господарювання для реєстрації розрахункових операцій лише після набрання чинності Законом № 128, із дотриманням вимог порядків, що регулюють процедури реєстрації та застосування ПРРО.

поширити новину: