Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Це пряма демократія у дії, – Олександр Біленький про Бюджет участі

Це пряма демократія у дії, – Олександр Біленький про Бюджет участі

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький на щорічному мітапі «Партиципація та інформатизація», що відбувся 3 березня у виставковій залі Полтавського міського Будинку культури.

На думку Олександра Біленького, мітап вже вдруге об’єднав навколо себе ініціативних та небайдужих громадян і підтвердив необхідність продовження подібних конкурсів у майбутньому.

«Сьогодні ми зібрали кращих представників громад, які отримали перемогу у різних бюджетах участі, і вручимо їм переможні сертифікати. Сподіваємось, що і наступного року рада вже іншої каденції буде підтримувати такі громадські ініціативи, прагнення людей змінити своє життя на краще у тих населених пунктах, де вони проживають. Людина зможе впливати на формування бюджету сама, за рахунок ініціатив у своїй громаді, – це пряма демократія у дії», – сказав Олександр Біленький.

Захід розпочався з пізнавально-інтелектуальної гри «Брейн-ринг» на тему громадського бюджетування. За підсумками гри було визначено найактивніших гравців та три команди-переможці, кожен з учасників яких отримав заохочувальні додаткові відсотки до проєктів, поданих у 2020 році, зазначають у Полтавській облраді.

Також під час мітапу серед 21 учня, які були учасниками семінару-тренінгу на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Ерудит» у с. Потоки Кременчуцького району та стали переможцями Шкільного громадського бюджету Полтавської області 2019 року, було розіграно сучасний телефон IPhone. Його власницею стала учениця Лохвицької гімназії №1 Дар’я Дяченко, яка є автором проєкту-переможця Шкільного громадського бюджету Полтавської області 2019 року «Шкільне радіо «Jymnasia hit».

Коментуючи вибір подарунку, Олександр Біленький зазначив, що сучасні ґаджети є добрим заохоченням для ініціативних школярів і допомагають їм досягати нових висот.

«Це хороший стимул того, що все у ваших руках, і все вимірюється тією користю, яку ви приносите для своїх громад та для своєї школи», – підкреслив голова обласної ради Олександр Біленький.

Система Orphus