Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Стрес може обернутися несподіваною соціальною вигодою, – вчені

Стрес може обернутися несподіваною соціальною вигодою, – вчені

Час читання менше хвилини У стресу давно погана репутація, оскільки цей стан призводить людей в занепад. Однак нове дослідження американських учених показало, що, незважаючи на всі негативні ефекти стресу, він може обернутися для людини ще й несподіваною соціальною вигодною.

Під час свого дослідження вчені з Пенсильванії виявили, що стрес суттєво підвищує ймовірність того, що людина буде надавати емоційну підтримку оточуючих і отримувати від них те ж саме. Тепер фахівці стверджують, що стрес несе в собі ряд потенційних соціальних вигод, незважаючи на те, що має також суттєві негативні наслідки для здоров’я, повідомляє cikavosti.com

Як зазначив професор Дэвил Алмейда, отримані його групою результати вказують на те, що якщо у людини стався поганий день, це ще не означає, що він повинен бути поганим повністю. Іноді, стверджує вчений, стрес може зв’язати людину з іншими людьми, що дуже важливо для соціалізації та загального людського досвіду. Стрес потенційно може стати фактором, який допоможе людині впоратися з низкою негативних ситуацій, оскільки змінює його сприйняття і поведінку.

«Вивчаючи результати поточного дослідження, ми зрозуміли, що багато наукових робіт перевірили лише те, наскільки корисною емоційна підтримка є для інших результатів щодо здоров’я, проте мало хто придивлявся до детермінанти соціальної підтримки. Тепер же ми вважаємо, що стрес може виступити в ролі посередника в подібних міжособистісних відносинах і спонукати людей до надання підтримки один одному», — впевнені автори даної наукової роботи.

Як з’ясувалося, учасники дослідження більш ніж в два рази частіше надавали оточуючим емоційну підтримку й отримували її на свою адресу саме в ті дні, коли перебували в стресі. Крім усього іншого, в учасників на 26% підвищився показник такої поведінки на наступний після стресу день. При цьому даний ефект трохи відрізняється в залежності від статі випробуваних. Виявилося, що жінки дещо частіше надавали емоційну підтримку оточуючим, ніж чоловіки.

поширити новину: