Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Щоб побороти COVID-19, треба розгортати інфекційні госпіталі, – Володимир Мохначев

Щоб побороти COVID-19, треба розгортати інфекційні госпіталі, – Володимир Мохначев

Начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Мохначев вважає, що для того, аби побороти COVID-19, необхідно бути максимально готовими до швидких спалахів та розгортання інфекційних госпіталів.

«Це складна і клопітка робота. Звичайні випадки захворювань, з якими ми стикаємося, не потребують якихось додаткових зусиль. Коронавірусна інфекція на сьогодні – це пандемія, визнана небезпечною хворобо. 10 років тому ми стикалися з подібною проблемою – курячий грип. Тоді ми розгортали додаткові ліжка. Це робота, яка потребує етапності, людських зусиль та матеріальних ресурсів, щоб мати можливість швидко розгортати госпіталя та збільшувати свою потужність», – сказав Володимир Мохначев під час ефіру та телеканалі Суспільне.

Сьогодні на Полтавщині є 17 базових відділень, які готові приймати хворих на коронавірус.

«Ми забули, що зараз у нас також підвищений рівень захворювання на грип типу А і В. І від нього бувають і пневмонії. Від цього також щорічно гинуть люди. Але сьогодні може бути неконтрольований спалах дуже швидкий. І цих 152 ліжок у Полтавській інфекційній лікарні для хворих може не вистачити навіть на два дні роботи», – сказав начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА .

За його словами, при необхідності, у Полтаві розгортатимуть інфекційні госпіталі і в інших приміщеннях. А , якщо ж  у Полтаві взагалі не вистачатиме місця, залучатимуть потужності Полтавського району, Диканьки, Решетилівки…

 «Сьогодні ми моделюємо ситуацію роботи в єдиному медичному просторі Полтавської області. У нас немає якоїсь лікарні, робота якої буде ізольована і лише вона виконуватиме цю функцію. Поступова з цих 17 відділень ми формуватимемо міжрайонні госпітальні бази», – додав Володимир Мохначев.

Система Orphus