Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

СБУ попереджає громадян про черговий фейк, що стосується коронавірусу

СБУ попереджає громадян про черговий фейк, що стосується коронавірусу

У соцмережах – черговий фейк про коронавірус. Нещодавно в Інтернеті писали про гвинтокрили, які нібито мали розпилювати вночі дезінфекційні засоби, тепер кіберфахівці зафіксували спроби розповсюдження нової нісенітниці.

Про це повідомляє пресслужба УСБУ в Полтавській області.

Тепер в мережі “розганяється” відео про те, що в міському транспорті (спочатку йшла мова про Вінницю, а потім про Львів) сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу.

При цьому, кіберфахівці встановили, що даний конфлікт насправді був зафіксований значно раніше і жодним чином не пов’язаний із коронавірусом (хоча й не красить учасників ситуації).

У СБУ зазначають, що першоджерелами розміщення цього відео стали “боти”, зокрема, й проросійського спрямування. Згодом ці матеріали стали активно поширювати на сепаратистських та проросійських ресурсах. Аномальне “вірусне” поширення матеріалу вказує на залучення “ботоферм” для дестабілізації ситуації.

“Тому вкотре закликаємо і ЗМІ, і громадян ретельно ставитися до перевірки інформації та користуватися офіційними джерелами. Пам’ятайте: такі публікації спрямовані лише на розхитування ситуації в нашій державі. На даний момент співробітниками СБУ здійснюються заходи для встановлення та притягнення до відповідальності осіб, які свідомо поширюють неправдиву інформацію. Нагадаємо, що минулого тижня СБУ вже виявила 8 осіб, що розповсюджували фейки про коронавірус. Спільно з Нацполіцією стосовно вказаних осіб вжиті заходи адміністративного впливу. Крім цього, встановлено, що один з таких “кіберактивістів” отримував завдання з країни-агресора на дестабілізацію ситуації через поширення фейків про COVID-19. Робота з виявлення та протидії фейкам продовжується”, – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ

Система Orphus