Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Рятувальники закликають полтавців не провокувати пожежі на відкритій території

Рятувальники закликають полтавців не провокувати пожежі на відкритій території

Станом на 18 березня, з початку року на території Полтавської області виникло 473 пожежі, з них 1 лісова пожежа, 1 торф’яна пожежа та 179 пожеж на відкритій території ( 23 пожежі на відкритій території було зафіксовано за аналогічний період минулого року). Внаслідок займань було знищено понад 440 гектарів сухої трави та очерету, також полум’ям знищені будівлі, що були поряд з осередками пожеж.

Тож, зважаючи на збільшення випадків виникнення загорянь у природних екосистемах, рятувальники вкотре закликають громадян не провокувати пожежі на відкритій території.

Фахівці Служби порятунку «101» наголошують, що пожежі на відкритій території несуть небезпеку для навколишнього середовища, приватного майна та водіїв, адже внаслідок задимленості від багать на автодорогах погіршується видимість, що може стати причиною дорожньо-транспортних

пригод. Також, рятувальники звертають увагу громадян і на відповідальності згідно чинного законодавства за самовільне випалювання рослинності або її залишків, розпалювання вогнищ та застосування відкритого вогню в лісових масивах.

Служба порятунку наголошує на суворому дотриманні правил пожежної безпеки! Перш за все, не варто випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

“Спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин а також неконтрольоване поширення вогню! Якщо ви помітили займання сухої трави, чагарників, лісових насаджень, або на сміттєзвалищах, негайно телефонуйте за номером 101. Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків”, – нагадують рятувальники.

поширити новину: