Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Режисер Олесь Санін у Полтаві розповів про майбутній фільм “Довбуш”

Режисер Олесь Санін у Полтаві розповів про майбутній фільм “Довбуш”

7 березня до Полтави завітав український режисер Олесь Санін. У кінотеатрі Wizoria Колос він зустрівся з полтавськими глядачами, де відбувся показ фільму “Поводир” (2013). В основу стрічки покладені мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого бандуриста напередодні та під час Голодомору.

Після “Поводиря” Олесь Санін працював у США з режисером Марком Харрісом над фільмом по Україну “Переломний момент: Війна за демократію в Україні” / “Breaking Point: The War for Democracy in Ukraine” (2017).

Втім, режисер розповів про стрічку “Довбуш”, знімальний процес якої триває вже два роки.

“Я зараз в знімальному періоді фільму «Довбуш». Це українська картина про одного з український месників, опришків, який боровся за свою незалежність Це велика історична постановочна картина. Думаю, наприкінці цього року або на початку наступного вийде на екрани. Там знімаються кращі українські актори: Довбуша грає Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський – брата Івана, Дарія Плахтій – Марічку, також задіяні прекрасні польські актори. Для мене це серйозна драматична історія про людей, які, навіть, ціною власного життя прийшли боронити рідну землю. Я розповідаю про одного з людей, для кого не власне життя, а воля і честь свого краю стали більш важливими, ніж він сам”, – говорить Олексій Санін.

Режисер розповідає, що картина будуть показувати закордоном, нині тривають переговори.

“Для стрічки створили заново декілька сотень оригінальних костюмів 17 століття, тому що цієї цивілізації не існує. Збудували високо в горах декорації, де ми знімали. Актори півтора роки тренувались володіти зброєю. Картина повинна бути конкурентноспроможною, бо люди звикли дивитись видовища. Зараз тривають переговори, очевидно, що картину будуть показувати закордоном. Зокрема тривають переговори з Канадою і Польщею”, – розповідає режисер.

Для полтавських глядачів режисер підготував сюрприз – показав тизер майбутнього фільму “Довбуш”.

Показ фільму «Поводир» був благодійним – всі зібрані кошти підуть на потреби українських бійців, які перебувають на лікуванні у Полтавському військовому шпиталі.

Система Orphus