Ви тут:
Суспільство Україна 

ПЦУ не скасовує регулярні Богослужіння, проте радить уникати крайнощів

ПЦУ не скасовує регулярні Богослужіння, проте радить уникати крайнощів

Православна Церква України вирішила не скасовувати богослужіння на час карантину (12 березня – 3 квітня), незважаючи на введену урядом заборону масових зібрань.

Про це йдеться в повідомленні офіційного сайту ПЦУ.

ПЦУ зазначає, що з увагою і розумінням ставиться до рекомендацій і рішень держави, але не бачить підстав “приймати узагальнене обмеження на проведення регулярних богослужінь”.

Церква вважає виправданою відмову від цілування святинь (хреста, ікон, святих мощей) – досить просто поклону. Ця порада стосується й особистих привітань і пошанування між членами церкви, у тому числі під час благословення.

ПЦУ рекомендує використовувати засоби дезінфекції для підтримки чистоти ікон й інших святинь та використання для запивки після прийняття Причастя одноразових стаканів або споживання лише антидору.

Церква радить вірянам залишатися вдома, якщо в них є ознаки хвороби або обґрунтовані підстави для зарахування себе до групи ризику.

Вірян закликають дотримуватися правил особистої гігієни і використовувати ефективні засоби дезінфекції.

“У ситуації, що виникла у зв’язку з пандемією, слід уникати двох крайнощів – як ігнорування реальної небезпеки, так і впадання в паніку”, – сказано в заяві.

поширити новину: