Ви тут:
Суспільство Україна 

Процес обміну полоненими ускладнився через коронавірус, – Андрій Єрмак

Процес обміну полоненими ускладнився через коронавірус, – Андрій Єрмак

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак під час брифінгу 31 березня відзначив, що процес обміну полоненими ускладнився через коронавірус. 

“Але перемовини тривають. І робота зі складання списків триває. Вважаю, що протягом 10 – 14 днів вже відбудуться перші обміни”, – запевнив він.

Щодо боротьби з коронавірусом, то він відзначив, Президент сам щоденно проводить відповідні наради.

“Зараз концертуємося за двома основними напрямками. Перший – забезпечення готовності нашої інфраструктури (від великих міст до маленьких містечок), якщо хтось з наших громадян починає хворіти. Важливо, щоб оперативно можна було перевірити, встановити діагноз. І, якщо це коронавірус, надати всю необхідну медичну допомогу. Другий напрям – забезпечити обсервацію людей, які прибули з-за кордону. Для влади є важливим питання щодо обсервації цих людей та надання всього необхідног, щоб проконтролювати стан їхнього здоров’я. Якщо хтось з них має ознаки коронавірусу, пройти тестування і забезпечити відповідне лікування”, – сказав Єрмак.

Також Єрмак назвав умови проведення саміту “нормандської четвірки”.

“Головною умовою проведення саміту лідерів Нормандського формату є виконання всього того, що вони вирішили наприкінці минулого року у Парижі. Україна завжди говорила і завжди робить все для того, щоб це виконати. Але, на жаль, не все залежить від нас. Зі свого боку ми зробили все, але, на жаль, інша сторона не дотримується зобов’язань, які були домовлені у Парижі. Тому перша і головна умова – це виконання переліку всього того, що було в Парижі”, – сказав він.

“І в першу чергу це припинення вогню, який, на жаль, продовжується. І українська сторона завжди повторює, що на нас хтось нападає. Якщо хтось стріляє по наших бійцях, по нашій армї – наша армія дає відсіч цим спробам. Але це не зупиняє і не зупинить наше прагнення до миру і до виконання тих домовленостей, які сьогодні існують. У першу чергу, це домовленості Мінські, які є єдиною площадкою, єдиною платформою для продовження перемовин”, – підкреслив Єрмак.

Щодо завершення війни на Донбасі з громадянами держави – жителями окупованих територій, на яких немає “крові наших героїв і наших бійців”, то Єрмак сказав, коментуючи нещодавнє створення Консультативної ради у Мінську:

“Ми ніколи не вели перемовини ні з, так званими, “ЛНР”, “ДНР”, ні з терористами, ні з сепаратистами. І не будемо ніколи їх вести. Але хочу нагадати, що в мінських домовленостях присутні підписи представників “ЛНР” та “ДНР”. У цих домовленостях є умови, за якими Україна повинна погодити де-які законодавчі акти з представниками територій”, – заявив Андрій Єрмак.

“Понад 5 років, доки триває процес у Мінську, на цих переговорах присутні тільки представники “ЛНР” та “ДНР”. І всі про це знають, – додав він. – Але вони не є учасниками Тристоронньої контактної групи, і за нашої каденції ніколи ними не стануть. Тому перед нами стало питання: як і з ким ми можемо погоджувати питання з Мінська? Наша позиція є дуже принциповою: ми готові сьогодні говорити з нашими громадянами, які тимчасово проживають на окупованих територіях, які сьогодні не є учасниками війни на Донбасі, на яких немає крові наших героїв і наших бійців”, – сказав Андрій Єрмак.

Він додав, що саме тому вирішили створити таку платформу, на якій громадяни України, які живуть сьогодні на непідконтрольній Уряду території, зможуть говорити. За словами чиновника, таким чином планувалося припинити монополію на представництво окремих районів Донбасу представників “ЛНР” та “ДНР”.

Щодо питання про новий автомобіль, Єрмак сказав:

“Я справді продав старе авто і придбав нове. Все що стосується фінансів можна побачити у моїй декларації. Я відмовився від службового авто. Я перший керівник Офісу Президента, який відмовився від охорони. Я чесна людина, яка готова дивитися в очі всім українцям”.

Система Orphus