Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про зміни у законодавстві в період поширення коронавірусної хвороби на підтримку бізнесу розповіли в ДПС Полтавщини

Про зміни у законодавстві в період поширення коронавірусної хвороби на підтримку бізнесу розповіли в ДПС Полтавщини

Саме про це йшлося під час брифінгу в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алли Рябкової для полтавських тележурналістів. Зокрема, особливо представників ЗМІ цікавила інформація щодо роботи закладів громадського харчування в період карантину.

В своїй діяльності вони повинні керуватися вимогами Податкового кодексу України, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», Правилами роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства та іншими нормативно правовими актами.

„До спеціальних дозволів, які видають органи ДПС, можна віднести ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, які отримують суб’єкти господарювання у разі, якщо мають намір здійснювати реалізацію вказаних груп товарів. Отримання якихось інших спеціальних дозволів в органах ДПС для здійснення діяльності у сфері громадського харчування не передбачено” – зазначила Алла Рябкова.

Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області, у разі здійснення доставки готових страв безпосередньо замовнику на його домашню чи будь-яку іншу адресу, то слід враховувати, ряд умов, зокрема: на якій системі оподаткування перебуває суб’єкт господарювання, яким чином здійснюються розрахунки за такі замовлення (в готівковій чи безготівковій формі), доставка здійснюється засобами підприємства громадського харчування (закладу) чи службою доставки (кур’єр, служба таксі та ін.). Всі ці умови впливають на порядок здійснення розрахунків між підприємствами громадського харчування та споживачами. Необхідно зазначити, що не передбачено право суб’єктів господарювання здійснювати торгівлю алкогольними напоями поза місцем торгівлі, зокрема, шляхом доставки останніх представником суб’єкта господарювання чи службою доставки на адресу кінцевого споживача.

Журналісти цікавилися і питанням перевірок суб’єктів господарювання. Як зазначила в. о начальника Головного управління ДПС у Полтавській області: „Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню коронавірусної хвороби (COVID-19) від 17.03.2020 №533-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме, підрозділ 10 розділу ХХ “Перехідні положення” доповнено пунктом 522 відповідно до якого встановлено мораторій на проведення фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020. Таким чином, заклади громадського харчування, які здійснюють адресну доставку продукції, податковою службою у зазначений період перевірятись не будуть”.

Відповідно змін до Податкового кодексу України штрафні санкції не застосовуються за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року. В той же час, Закони України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” не відносяться до податкового законодавства, оскільки є спеціальними законами, що регулюють порядок проведення розрахунків та питання обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

Таким чином, у разі встановлення фактів недотримання суб’єктами господарювання вимог вищевказаних законів, до них будуть застосовуватись штрафні (фінансові) санкції за результатами перевірок, які будуть проводитися після закінчення дії мораторію (з 01.06.2020 року).

Особливу увагу очільниця податкової служби області приділила податковим канікулам під час карантину. А саме Законам України № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)».

Система Orphus