Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Презентували SMART платформу Полтавської області

Презентували SMART платформу Полтавської області

В рамках мітапу «Партиципація та інформатизація» було презентовано SMART платформу Полтавської області – проєкт, що об’єднує всі громадські обласні ініціативи. Зокрема, Бюджет участі Полтавської області, Екологічні ініціативи Полтавської області та Шкільний громадський бюджет Полтавської області, а також проєкти органів місцевого самоврядування, які щороку змагаються в Обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області.

Присутнім розповіли про можливості нової системи, процедуру онлайн подачі проєктів, способи авторизації тощо. Відтепер, кожен бажаючий може ознайомитися з роботою SMART платформи за посиланням https://smartregion.pl.ua/.

Про це повідомили у Полтавській облраді.

Також під час мітапу було нагороджено переможців Шкільного громадського бюджету Полтавської області та Бюджету участі Полтавської області 2019 року. На думку заступника голови обласної ради Анатолія Ханка, позитивним є саме велика кількість поданих заявок від школярів, що свідчить про ініціативність та небайдужість молодого покоління.

«Спочатку ми планували виділити з обласного бюджету на Шкільний громадський бюджет участі 1 млн грн. Проте надійшло багато заявок, які до того ж були значно цікавіші й оригінальніші за ідеї дорослих. Вирішили, що цих коштів буде недостатньо, тому на експертній раді вирішили рекомендувати збільшити фінансування до 3 млн грн. На найближчому пленарному засіданні сесії обласної ради плануємо виділити ці кошти з обласного бюджету для реалізації проєктів Шкільного громадського бюджету», – зазначив Анатолій Ханко.

Довідково: У 2019 році на конкурс Бюджет участі Полтавської області було подано 205 проєктів, з них відповідали вимогам та були розміщені на платформі для голосування 200. Перемогу здобули 72 проєкти із 17 районів області. На конкурс Шкільний громадський бюджет Полтавської області у 2019 році було подано 160 проєктів, перемогу здобули 62 проєкти.

Нині громадські бюджети участі є у містах Полтава, Кременчук, Миргород, Решетилівській ОТГ, Пирятинській ОТГ, у Глобинському районі. Планують також запровадити бюджети участі в Опішнянській та Глобинській громадах.

Система Orphus