Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Правоохоронці розповіли про найпоширеніші види шахрайств

Правоохоронці розповіли про найпоширеніші види шахрайств

Шахрайства залишаються найчисельнішим видом злочинів після крадіжок. Це тема не втрачає актуальності на Полтавщині, тому правоохоронці інформують про найпоширеніші види шахрайств.

Шахрайства в Інтернеті

Цей вид шахрайства полягає у незаконному використанні персональних даних користувачів мережі. Шахраї під різними приводами виманюють данні про банківські карткові рахунки (номер платіжної картки, термін дії та додатковий код, який розміщений на її звороті). Маючи таку інформацію, можна легко проводити інтернет-платежі. Наприклад, людина розмістила оголошення (в Інтернеті, газеті тощо) про продаж якогось товару. Зловмисники телефонують до неї на зазначений номер та просять повідомити дані банківської картки для того, щоб переказати гроші за товар. Натомість, з карткового рахунку знімаються усі гроші.

Шахрайство через телефон

Шахраї телефонують обраній жертві та повідомляють, що близька людина скоїла якийсь злочин чи стала винуватцем дорожньо-транспортної пригоди і перебуває під вартою. Задля звільнення від кримінальної відповідальності їм необхідно терміново перерахувати гроші на вказаний номер телефону або поповнити банківський рахунок. При цьому злочинці вимагають у потерпілих не роз’єднувати зв’язок з ними до того, як їм перерахують гроші. Це робиться для того, щоб жертва не могла передзвонити до родича і перевірити, чи з ним справді щось сталося.

“Зняття порчі”

Не дозволяйте незнайомим особам ворожити вам, особливо на цінних речах, грошах. Як правило, ці речі ніколи не повертаються власникам. Пам’ятайте, що жертвами такого роду шахрайства, як правило, стають люди зі слабкою волею, яких спіткали життєві негаразди. Часто в тенета шахраїв потрапляють молоді люди (в основному дівчата).

Щоб не потрапити на гачок шахраїв:

– не повідомляйте нікому свої персональні дані, у тому числі про банківські платіжні картки;

– не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через Інтернет;

– ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаєте гроші;

– роз’яснюйте дітям, що не слід вступати у переговори з незнайомими людьми, а також давати незнайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони.

Система Orphus