Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Понад 651 мільйон гривень підуть в регіони на забезпечення інсуліном пацієнтів з діабетом, – НСЗУ

Понад 651 мільйон гривень підуть в регіони на забезпечення інсуліном пацієнтів з діабетом, – НСЗУ

Відповідну Постанову прийняв Кабінет Міністрів України на засіданні 25 березня. Прийняття цієї Постанови Національна служба здоров’я ініціювала своїм листом ще у лютому 2019 року. Цим рішенням кошти, які були передбачені на забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом у Програмі медичних гарантій, були спрямовані у субвенцію для регіонів.

На сьогодні забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом адмініструє місцева влада. У розпорядження якої і пішли гроші згідно з рішенням Кабміну. Ці кошти будуть розподілені між областями. Відповідальність за їхнє ефективне та раціональне використання лежить саме на органах місцевого самоврядування, повідомляють у НСЗУ.

Раніше кошти на забезпечення хворих на діабет, які потребують інсулінотерапії, були  закладені у Програмі медичних гарантій, яка у повному обсязі стартує з 1 квітня 2020 року. Разом з тим, забезпечення повноцінного виписування та відпуск препаратів інсуліну для лікування хворих на діабет за електронним рецептом можливі за умови готовності всіх учасників процесу: аптек, лікарів, фармвиробників та пацієнтів. На сьогодні ця підготовка триває. І зараз планується, що адміністрування програми реімбурсації препаратів інсуліну перейде до НСЗУ з 1 жовтня 2020 року. НСЗУ стане єдиним платником за програмою, рецепт буде виключно електронним. А всі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою реімбурсації «Доступні ліки».

За рік роботи програми реімбурсації «Доступні ліки» за електронним рецептом понад 2 мільйони пацієнтів отримали лікарські засоби за електронними рецептами, а НСЗУ виплатила аптекам за відпущені ліки 880 мільйонів грн.

Перейти до вмісту