Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Полтавщина отримала систему для діагностики на COVID-19

Полтавщина отримала систему для діагностики на COVID-19

Система для ампліфікації в реальному часі Rotor-Gene Q MDx 5Plex. QIAGEN має повноцінно запрацювати за декілька днів.

За допомогою цієї системи, яку отримав «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», проводяться обстеження змивів із носоглотки осіб з підозрою на COVID-19, що дозволяє встановити пацієнтам остаточний діагноз.

“Дослідження у середньому займає 5-6 годин, залежить від кількості зразків. Одночасно можна перевірити до 12 пацієнтів, тому що саме таку максимальну кількість може вмістити у себе центрифуга, яка стоїть у спеціальній ламінарній шафі”, – розповіла завідувач вірусологічної лабораторії Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ Ірина Байбарза.

Вартість системи – 600 тисяч гривень. Придбав це обладнання для потреб закладів охорони здоров’я Полтавської області Всеукраїнський благодійний фонд HELPGROUP.

“Не було жодних відмов у придбанні цієї техніки, всі ті рахунку, які ми надаємо, оплачуються. Вказане обладнання було придбане через благодійний фонд завдяки двом компаніям – «Тріоль», ТОВ «Люкс Полтава 2009». Саме завдяки такому обладнанню Полтавщина отримала можливість проводити тести на виявлення коронавірусу безпосередньо у лабораторії”, – розповів керівник фонду Давид Джалагонія.

Також найближчим часом буде оголошено тендери для проведення централізованих закупівель. Із місцевих бюджетів на боротьбу з COVID-19 виділено більше 85 млн грн.

Нагадаємо, станом на сьогодні в області немає жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірус. На самоізоляції перебувають 1740 людей. Переважно це громадяни, які повернулися з-за кордону. Вони перебувають під наглядом сімейних лікарів.

Перейти до вмісту