Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський бігун з Китаю розповів про ситуацію з коронавірусом на Батьківщині

Полтавський бігун з Китаю розповів про ситуацію з коронавірусом на Батьківщині

Хрістофор Бао вже тривалий час мешкає у Полтаві.

Більше про це він написав на своїй сторінці у соцмережі facebook.

«Я сам приїхав з Китаю, мої батьки та друзі мешкають там. Я кожного дня чую (від них), що все там вже майже заспокоїлось. Тому, що держава створило дуже конкретну та серйозну систему для профілактики.
Я вас всіх прошу у найближчий час бережіть своє життя. Це серйозна ситуація. Україна молодець, поки ситуація не надто страшна і вже введений карантин, що є правильним рішенням. 2-3 тижні протримайтесь. Це відповідальність для себе та інших», – зізнався спортсмен.

 

Хрістофор Бао народився у китайському Цзінані, навчався в Українській медичній стоматологічній академії. Мешкає у Полтаві.

Пандемія коронавірусної хвороби 2019 (затверджена ВООЗ назва хвороби коронавірусна хвороба 2019, скорочено Covid-2019 або COVID-19; офіційна назва коронавірусу — SARS-CoV-2) розпочалася в середині грудня 2019 року в місті Ухань у центральному Китаї з фіксації появи серед місцевих мешканців пневмонії невідомого походження, які були різною мірою пов’язані насамперед із ринком тваринних та морепродуктів Уханя (кит. 華南海鮮市場). Згодом китайські науковці оперативно виділили новий бетакоронавірус — SARS-CoV-2, який, як було визначено, щонайменше на 70 % схожий за генетичною послідовністю на вірус SARS-CoV, що спричинив тяжкий гострий респіраторний синдром. Згодом вони склали карту та встановили генетичну послідовність генома нового вірусу.

Про перші випадки спалаху повідомлено 31 грудня 2019 року, а перші клінічні прояви у хворих з’явились раніше, 8 грудня 2019 року. Ринок було закрито 1 січня 2020 року, а людей із клінічними проявами ізолювали. Згодом було проведено моніторинг понад 700 осіб, у тому числі понад 400 медичних працівників, які мали тісні контакти з підозрілими випадками. При застосуванні специфічного діагностичного ПЛР-тесту було підтверджено наявність коронавірусу SARS-CoV-2 у 41-ї людини в районі Уханя. Пізніше було повідомлено про подружню пару, де один з подружжя не був на ринку, але зрештою захворів, тоді як ще троє, що були членами тієї ж сім’ї, працювали на згаданому ринку. 9 січня 2020 року в Ухані від нової хвороби померла 61-річна людина. 16 січня 2020 року влада Китаю оголосила, що попереднього дня помер ще 69-річний чоловік в Ухані, у якого теж підтверджено цю хворобу.

поширити новину: